Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Łańcuchy rowerowe

( ilość produktów: 169 )

Poruszanie się roweru to zasługa funkcjonowania układu napędowego pojazdu. Siła mięśni kolarza, wykorzystywana do pedałowania, przetwarzana jest na ruch jednośladu. Wśród elementów odpowiedzialnych za działanie układu napędowego znajduje się m.in. łańcuch rowerowy. Przenosi on ruch obrotowy z przednich kół zębatych do tylnych kół zębatych, czyli wolnobiegu albo kasety. Składa się on z połączonych ze sobą ogniw, zbudowanych z blaszek. Łańcuch wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli nie jest regularnie czyszczony oraz smarowany, to jego żywotność ulega znacznemu skróceniu. W przypadku gdy zajdzie potrzeba wymiany tego komponentu warto pamiętać o tym, że jego parametry muszą być dostosowane do zewnętrznej przerzutki. Najlepiej sięgnąć po element solidny, który będzie nam towarzyszył przez wiele wycieczek lub treningów. Godnymi polecenia produktami, cieszącymi się uznaniem miłośników kolarstwa na całym świecie, są np. łańcuchy rowerowe Shimano.

Łańcuchy rowerowe – jakie wybrać?

Wybór odpowiedniego łańcucha rowerowego ma ogromny wpływ na funkcjonowanie układu napędowego jednośladu. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że szerokość łańcucha uzależniona jest od liczby przełożeń przerzutki zewnętrznej. Większa liczba przełożeń wiąże się ze stosowaniem węższego łańcucha. W przypadku wątpliwości związanych z zakupem nowego łańcucha warto zorientować się, jaki komponent zastosował producent pojazdu. Podobnie wygląda kwestia długości elementu – najrozsądniejsze rozwiązanie to policzenie ogniw starego egzemplarza. Nieodpowiednia długość łańcucha niekorzystnie wpłynęłaby na pracę układu napędowego jednośladu.

Łańcuchy do roweru – czyszczenie i konserwacja

Aby łańcuch rowerowy był trwały i zapewniał odpowiednie funkcjonowanie układu napędowego, potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Jedną z najistotniejszych kwestii jest właściwe czyszczenie części. W tym celu wykorzystać można specjalny odtłuszczacz i umyć w nim łańcuch, a następnie poczekać na jego całkowite wyschnięcie, można również skorzystać z dedykowanego narzędzia do mycia łańcuchów rowerowych. Kolejnym krokiem powinno być smarowanie. Do tego zadania należy używać specjalnych preparatów. Dobrej jakości olej sprawi, że łańcuch będzie pracował prawidłowo przez długi czas. Niezwykle istotne jest zastosowanie niewielkiej ilości produktu (kropla na każde ogniwo) oraz przetarcie łańcucha przed rowerową wyprawą – dzięki temu nie będą przyklejały się do niego zanieczyszczenia.

Gdzie kupić łańcuch i spinki do łańcucha rowerowego?

Strona Rowerek.pl oferuje wybór akcesoriów i części rowerowych, wśród których znajdują się m.in. łańcuchy Connex oraz łańcuchy KMC. Asortyment sklepu obejmuje produkty marek znanych i cenionych na całym świecie, specjalizujących się w wytwarzaniu elementów wyposażenia jednośladów. Zarówno w sklepie internetowym, jak i w placówce stacjonarnej, zaopatrzyć się można w wysokiej jakości łańcuchy, zapewniające prawidłową pracę układu napędowego pojazdu. Dodatkowo, w ofercie Rowerek.pl dostępne są spinki do łańcucha. Ich zadaniem jest łączenie łańcuchów bez konieczności stosowania narzędzi.

Pozycjonowanie

pixel