Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kaski fullface

( ilość produktów: 7 )

Kask fullface to bez wątpienia obowiązkowy element ochrony każdego miłośnika jazdy ekstremalnej. W takich dyscyplinach rowerowych, jak freeride czy downhill, użycie kasku tego rodzaju jest zdecydowanie wymagane. W ich przypadku prawdopodobieństwo wypadku jest większe, dlatego też należy odpowiednio chronić się przed groźnymi urazami – zwykły kask rowerowy nie jest wystarczający. Duża prędkość, strome zjazdy, zakręty i niebezpieczne, niespodziewane przeszkody na drodze – wszystko to sprawia, że ryzyko odniesienia obrażeń jest z góry wpisane w jazdę tego typu. Kask fullface rowerowy to podstawa, która pomaga zadbać o bezpieczeństwo kolarza.


Kask fullface – główne cechy

Kask fullface rowerowy przystosowany jest do niebezpiecznych zjazdów, podczas których adrenalina sięga zenitu. Różni się on od tradycyjnych kasków tym, że chroni głowę z wszystkich stron – zasłania zarówno czaszkę, jak również szczękę, żuchwę oraz twarz. Kaski fullface, ze względu na swoją wytrzymałą i twardą konstrukcję, są zazwyczaj cięższe. Ilość otworów wentylacyjnych także jest mniejsza niż w przypadku innych kasków rowerowych – skorupa jest dzięki temu jeszcze bardziej trwała. W przypadku kasku fullface na rower bardzo istotny jest prawidłowy dobór rozmiaru – znacząco wpływa on na bezpieczeństwo podczas ekstremalnej jazdy. Kask fullface nie może być za duży ani w części chroniącej czaszkę, ani w części szczękowej.


Kaski fullface w asortymencie Rowerek.pl

W sklepie internetowym Rowerek.pl oraz w jego siedzibie, znajdującej się w Zielonej Górze, dostępne są kaski fullcace firmy Bluegrass. Są one zgodne z certyfikatami ASTM oraz CE. Modele Bluegrass Intox występują w różnych wersjach kolorystycznych oraz w dwóch rozmiarach – 56-58 oraz 58-60 cm. Wszystkie wyróżnia bardzo duża wytrzymałość – to zasługa skorupy wykonanej z plastiku ABS. Każdy kask fullface rowerowy wyposażony jest w regulowany daszek, przykręcany do skorupy za pomocą śrubek. Wkładki wewnętrzne z możliwością prania bardzo dobrze dopasowują się do twarzy użytkownika, zapewniając komfortową jazdę. Kask fullface od Bluegrass posiada także zapięcie DD (Double D) pod szyją, wyłożone wyściółką z miękkiego materiału, oraz odpowiednią ilość otworów wentylacyjnych, odprowadzających wilgoć i zapewniających przepływ powietrza. Lekka, ale wyjątkowo solidna konstrukcja kasków fullface ze sklepu Rowerek.pl, daje poczucie znacznie większego bezpieczeństwa podczas ekstremalnych zjazdów.Zobacz także:

Pozycjonowanie

pixel