Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kaski szosowe

( ilość produktów: 3 )

Kolarstwo szosowe – podobnie jak każda inna dziedzina kolarstwa – wymaga stosowania specjalnego kasku. Podczas jazdy osiąga się prędkość nawet 100 km/h, a na trasie zazwyczaj nie brakuje ostrych zakrętów. Stanowi on więc podstawowy element wyposażenia każdego kolarza, który uczestniczy w wyścigach na rowerach szosowych. Najważniejszą funkcją kasku szosowego jest ochrona rowerzysty w przypadku ewentualnego wypadku. Jeżeli jest on odpowiednio dopasowany, kolarz zyskuje pewność, że jego głowa jest dobrze chroniona – to bez dwóch zdań podstawa w przypadku tego typu dyscyplin.

Kaski rowerowe szosowe i ich cechy charakterystyczne

Kaski rowerowe różnią się między sobą m.in. w zależności od dyscypliny, do której są przeznaczone. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele kasków na rower szosowy. Zapewniają one użytkownikowi nie tylko bezpieczeństwo, ale również wysoki komfort podczas jazdy. Tym, co wyróżnia kaski szosowe od tradycyjnych kasków rowerowych, jest ich opływowy kształt. Kask rowerowy szosowy jest również znacznie lżejszy od standardowych kasków – jego waga to zazwyczaj ok. 400 gramów. Kilogramowy kask na trasie liczącej nawet kilkaset kilometrów byłby zdecydowanie za ciężki! Kaski rowerowe szosowe wyposażone są również w co najmniej kilkanaście otworów przepuszczających powietrze – odpowiednia wentylacja podczas wyścigu jest bez dwóch zdań podstawą. Gwarantuje ona optymalny poziom chłodzenia, tym samym zwiększając wydajność kolarza.


Kaski szosowe w ofercie Rowerek.pl

Asortyment sklepu internetowego Rowerek.pl oraz jego siedziby w Zielonej Górze obejmuje kaski szosowe cenionej w branży marki Lazer. Model Sphere z systemem dopasowania Advanced Rollsys został skonstruowany w taki sposób, aby idealnie przylegać do głowy użytkownika, jednocześnie gwarantując maksymalną wygodę. Zapewnia on optymalną wentylację dzięki 18 otworom wlotowym i wylotowym. Ponadto, umożliwia on również zamocowanie okularów lub założenie osłony chroniącej przed opadami. Kask Lazer Tonic Matte to z kolei jeszcze bardziej zaawansowane rozwiązanie. Wykorzystana technologia In-Mold zapewnia większą trwałość i bezpieczeństwo, a aż 28 otworów wentylacyjnych – doskonały przepływ powietrza w trakcie jazdy. Pozwala on również na przymocowanie lampki LED, aby jazda była w pełni bezpieczna nawet po zmroku!

Wszystkie kaski na rower szosowy, dostępne w sklepie Rowerek.pl, to gwarancja maksymalnej ochrony i komfortu.Być może zainteresuje Cię również:


Pozycjonowanie

pixel