Infolinia: 796 935 555

Klucze do kaset rowerowych

( ilość produktów: 24 )

Dla wielu miłośników kolarstwa serwisowanie jednośladu to czynność sprawiająca przyjemność i dająca satysfakcję. Do samodzielnej konserwacji oraz wymieniania poszczególnych elementów wyposażenia niezbędne są odpowiednie narzędzia. Muszą one być dopasowane do rodzaju danego komponentu, jak również jego parametrów. W pojeździe istotne znaczenie ma niewątpliwie układ napędowy, składający się m.in. z pedałów, korb, przednich kół zębatych oraz łańcucha. Oprócz tego, w rowerze – jako część napędu - występuje wolnobieg lub kaseta. Wolnobieg to mniej popularne rozwiązanie, z którym spotkać się można głównie w rowerach starszych, niższej klasy. Jest to element wkręcany w piastę, który przeważnie ma maksymalnie 8 przełożeń. Większość rowerzystów posiada w swoim jednośladzie kasetę nakładaną na piastę i dokręcaną przy użyciu nakrętki. Charakteryzuje się ona większą liczbą przełożeń w porównaniu do wolnobiegu. Niezależnie od tego, jaki komponent znajduje się w danym pojeździe, do jego wymiany niezbędne są odpowiednie narzędzia, które pozwolą na prawidłowy demontaż elementu i zamontowanie nowej części.

Przydatne klucze do kaset rowerowych i wolnobiegów

Do demontażu kasety potrzebne są dwa narzędzia. Pierwszym z nich jest klucz do odkręcania kasety w rowerze. Występuje on w dwóch wersjach – bez stabilizatora oraz ze stabilizatorem, który zapobiega niechcianemu ześlizgnięciu się klucza z kasety. Klucz ten może być również wyposażony w rączkę. Oprócz tego, przydatny jest pomocniczy klucz do kasety rowerowej, posiadający łańcuch. Tego typu element nazywa się powszechnie batem. Służy on do przytrzymywania kasety podczas demontażu. W przypadku konieczności wymiany wolnobiegu warto natomiast sięgnąć po dostosowane do tego narzędzie, czyli klucz do demontażu wolnobiegów. Umożliwi on bezproblemową wymianę tego elementu na nowy. W celu odkręcenia wolnobiegu nie ma potrzeby używania dodatkowego, przytrzymującego narzędzia. Produkcją kluczy do kaset i wolnobiegów zajmuje się m.in. firma Shimano, Bike Hand, Park Tool oraz PRO.

Gdzie kupić klucz do zębatek rowerowych?

Zarówno w klucze do kaset, jak i w klucze do wolnobiegów warto zaopatrywać się w dobrze wyposażonych sklepach z częściami i akcesoriami rowerowymi. Wysokiej jakości narzędzia znaleźć można m.in. na stronie internetowej Rowerek.pl oraz w placówce stacjonarnej, zlokalizowanej w Zielonej Górze. Asortyment sklepu obejmuje produkty wytwarzane przez znane marki. Wykonywane są one z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu charakteryzują się wytrzymałością oraz wieloletnią trwałością. Wśród miłośników kolarstwa dużą popularnością cieszą się narzędzia Shimano, np. klucz do kaset Shimano oraz klucz do wolnobiegu Shimano. Przed dokonaniem zakupu należy zorientować się, jaki model kasety czy wolnobiegu zamontowany został w naszym pojeździe. Umożliwi to dopasowanie odpowiedniego narzędzia. W razie ewentualnych wątpliwości związanych ze znalezieniem właściwych przyrządów, zachęcamy do skontaktowania się z naszymi konsultantami.


Sprawdź także:

Pozycjonowanie

pixel