Infolinia: 796 935 555

Profesjonalne narzędzia i klucze rowerowe

( ilość produktów: 301 )

Samodzielna wymiana komponentów lub usuwanie usterek daje wielu kolarzom dużą satysfakcję. Aby naprawa roweru w domowym warsztacie była możliwa, konieczne jest posiadanie odpowiednich narzędzi. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że przyrządy wykorzystywane podczas reperowania jednośladu powinny charakteryzować się wysoką jakością. Dzięki temu prace naprawcze będą efektywne, a akcesoria przez wiele lat zachowają swoje właściwości. Przed skompletowaniem własnego zestawu przyborów warto zastanowić się nad tym, jakie narzędzia umożliwią wykonanie wszystkich niezbędnych czynności.


Narzędzia rowerowe przydatne w domowym warsztacie

W grupie narzędzi, które przydadzą się podczas usuwania usterek czy wymiany części, znajdują się m.in. różnego rodzaju śrubokręty. Oprócz tego, w domowym warsztacie warto posiadać łatki i łyżki do opon. Akcesoria te będą pomocne wtedy, gdy dętka ulegnie uszkodzeniu. Osoby posiadające rower wyposażony w hamulce hydrauliczne powinny także w swojej skrzynce z narzędziami umieścić elementy umożliwiające odpowietrzenie układu hamulcowego, np. specjalne końcówki. Nie należy również zapominać o przyrządach do łańcucha, takich jak przymiar i skuwacz oraz narzędziach do sterów. Do wykonywania samodzielnych prac naprawczych przydadzą się obcinaczki umożliwiające docinanie linek oraz pancerzy. Z kolei w trakcie czyszczenia jednośladu pomocne będą szczotki, m.in. do czyszczenia łańcucha. Należy także pamiętać o narzędziach do amortyzatorów.


Jakie klucze do roweru warto posiadać?

W domowym warsztacie miłośnika jazdy na dwóch kółkach powinny także znaleźć się klucze rowerowe. Niezbędne są m.in. klucze do kaset oraz wolnobiegów, które pozwalają na zdemontowanie zużytej części i zamontowanie nowego komponentu. Oprócz tego, warto posiadać klucze do pedałów, tarcz mechanizmu korbowego i korb. Umożliwiają one wymianę pedałów oraz elementów odpowiedzialnych za funkcjonowanie mechanizmu korbowego. Do samodzielnego serwisowania piasty przydadzą się natomiast klucze do konusów czy klucze do misek suportu. W skrzynce z narzędziami warto umieścić również klucz do centrowania kół. W domowym warsztacie nie może zabraknąć także kluczy TORX i kluczy imbusowych. Mają one wiele zastosowań i znacząco ułatwiają samodzielne dokonywanie prac naprawczych. Bardzo przydatnym rozwiązaniem są klucze dynamometryczne do roweru umożliwiające precyzyjne dokręcanie śrub.


Godne polecenia narzędzia do roweru

W sklepach posiadających w swojej ofercie przyrządy rowerowe znaleźć można produkty rozmaitych marek. Godnym polecenia rozwiązaniem są m.in. narzędzia rowerowe Bike Hand – klucz do mechanizmu korbowego, klucz do montażu łożysk, klucz do centrowania kół czy klucz do misek suportu. Dużą popularnością wśród rowerzystów cieszą się również narzędzia rowerowe Park Tool, np. klucz do konusów, klucz do montażu i demontażu wentyli oraz klucz do wkładu suportu. Warto decydować się także na produkty Author, Topeak, Shimano i PRO.


Profesjonalne narzędzia rowerowe – gdzie kupić?

Klucze naprawcze i inne narzędzia dostępne są w sklepie Rowerek.pl. W asortymencie znajdują się nie tylko pojedyncze przyrządy, dedykowane do konkretnych zastosowań, ale również zestawy narzędzi. Oferta obejmuje produkty wytwarzane przez zaufane marki, m.in. Bike Hand, Park Tool, PRO, Topeak oraz Shimano. Zakupy można zrobić za pośrednictwem strony internetowej lub w placówce stacjonarnej, zlokalizowanej w Zielonej Górze. W celu dobrania odpowiednich narzędzi, jak również części i akcesoriów kolarskich, warto skontaktować się z naszymi doświadczonymi konsultantami.Zobacz również:

Pozycjonowanie

pixel