Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Stery i podkładki do sterów rowerowych

( ilość produktów: 56 )

Kierownica rowerowa to jeden z elementów stanowiących punkt styku użytkownika oraz jednośladu. Dzięki niej rowerzysta ma kontrolę nad kierunkiem jazdy. Prawidłowe funkcjonowanie kierownicy uzależnione jest m.in. od sterów. Umożliwiają one obrót widelca względem ramy, a co za tym idzie – zmianę kierunku poruszania się. Najistotniejszą rolę w pracy sterów odgrywają łożyska. Zanim wybierzemy stery kierownicy rowerowej powinniśmy zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi rodzajami tych komponentów. Pozwoli to na dobranie odpowiednich części do swoich potrzeb. Warto decydować się na takie elementy wyposażenia, które wyróżniają się wysoką jakością. Dzięki nim jazda na rowerze będzie komfortowa i bezpieczna. Produkcją sterów zajmuje się m.in. marka Accent oraz Dartmoor.

Stery rowerowe – rodzaje

W sklepach specjalizujących się w sprzedaży części i akcesoriów rowerowych znaleźć można różnego rodzaju stery. Podstawowym typem tych komponentów są stery rowerowe klasyczne. W środowisku kolarskim określa się je również mianem sterów skręcanych. Aby możliwe było ich zamontowanie, konieczne jest posiadanie nagwintowanej rury sterowej widelca. Zaletę sterów klasycznych stanowi niska cena, natomiast ich wadą jest tendencja do częstego powstawania luzów. Kolejne rozwiązanie to stery Ahead, które są łatwiejsze w obsłudze i sztywniejsze od sterów klasycznych. W ich przypadku występuje dużo mniejsza tendencja do powstawania luzów, natomiast nie ma możliwości regulowania wysokości wspornika (w przeciwieństwie do sterów klasycznych). Warto także mieć na uwadze fakt, że wspornik współpracujący ze sterami Ahead jest krótszy niż w przypadku klasycznych oraz nie jest nagwintowany. Dodatkowo, w tradycyjnych sterach dociśnięcie łożysk uzyskiwane jest poprzez dokręcenie nakrętki, a w sterach Ahead służy do tego gwiazdka, na końcu której znajduje się kapsel sterów. Kolejny wariant to stery zintegrowane, które wyróżniają się najprostszą budową. Nie występują w nich miski łożyskowe. Rozwiązaniem pośrednim (mającym cechy wspólne zarówno ze sterami Ahead, jak i ze sterami zintegrowanymi) są stery półzintegrowane. Działają tak, jak stery Ahead, natomiast występujące w nich miski łożyskowe są częściowo zintegrowane z ramą. Taki wariant sprawia, że miski łożyskowe są zabezpieczone przed zanieczyszczeniami. Dodatkowo, stery półzintegrowane cechują się większą sztywnością w porównaniu ze sterami klasycznymi.

Gdzie kupić stery do roweru?

Stery w rowerze odgrywają bardzo istotną rolę, zatem warto zwrócić uwagę na to, by zastosowane części charakteryzowały się wysoką jakością. Tego typu komponenty dostępne są na stronie Rowerek.pl. Wśród fanów jazdy na dwóch kółkach dużą popularnością cieszą się m.in. stery rowerowe Accent oraz Dartmoor. W asortymencie sklepu znajdują się również inne części i akcesoria rowerowe produkowane przez zaufane marki. Podczas szukania sterów, które będą odpowiednie do posiadanego typu pojazdu, należy pamiętać o tym, że niezbędna jest znajomość kilku parametrów, m.in. zewnętrznej średnicy rury sterowej widelca.W rowerek.pl znajdziesz także:

Pozycjonowanie

pixel