Infolinia: 796 935 555

Uszczelniacze

( ilość produktów: 10 )

Przebicie opony rowerowej zdarzyło się chyba każdemu użytkownikowi jednośladu, ale na szczęście wiedza i technologie, jakie są dostępne współcześnie, pozwalają zminimalizować szkody i utrudnienia, jakie wiążą się z powstaniem tego rodzaju usterki. W przypadku opon bezdętkowych uszkodzenie nie musi być równoznaczne z koniecznością zakończenia jazdy. Wystarczy mieć na podorędziu dobrej jakości uszczelniacz i niezbędny zestaw narzędzi pozwalających na szybki demontaż opon.

Płyn uszczelniający do opon bezdętkowych

W oponach bezdętkowych standardowo stosuje się płyn uszczelniający, który ma za zadanie wypełniać nierówności między oponą a obręczą oraz niwelować wszystkie mniejsze uszkodzenia poprzez natychmiastowe ich naprawienie. Działa on bardzo szybko, ale trzeba pamiętać o tym, że z czasem taki płyn po prostu wysycha, dlatego też konieczne jest systematyczne uzupełnianie jego poziomu. Można oczywiście powierzyć to zadanie profesjonalistom w serwisie rowerowym, ale da się także wykonać je samodzielnie. Nie jest to trudne, ale wymaga nieco czasu i wprawy, ponieważ aby uzupełnić mleczko uszczelniające lub innego rodzaju płyn uszczelniający, w większości przypadków niezbędne jest zdjęcie opony z koła rowerowego. W przypadku odkręcanych zaworów można uzupełnić uszczelniacz również przez komin wentyla, co jest o wiele łatwiejsze i szybsze niż demontaż opony.

Uszczelniacze opony bezdętkowej – przegląd oferty sklepu Rowerek.pl

Uszczelniacze opony bezdętkowej to jeden z absolutnie podstawowych produktów, w jaki powinni wyposażyć się właściciele rowerów z tego rodzaju kołami. Wśród produktów z tej kategorii dostępnych w sklepie rowerowym Rowerek.pl na wyróżnienie zasługuje m.in. Uszczelniacz w sprayu do naprawy przebitych opon firmy Zefal. Jest on o tyle praktyczny i wygodny w użyciu, że pozwala na załatanie dziur o średnicy do 2 mm bez konieczności zdejmowania opony i koła. Dodatkowo, podczas aplikacji dopompowuje on oponę do około 2 bar. Przeznaczony jest on przede wszystkim do opon bezdętkowych, ale sprawdzi się również w przypadku tradycyjnych systemów dętkowych. W zestawie dostępne są końcówki do aplikatora pasujące do każdego typu zaworów (presta, dunlop i auto). Godny polecenia jest również uszczelniacz do opon Continental Revo SEALANT. Jest to preparat bardzo wszechstronny, służący zarówno do naprawy, jak i zapobiegania uszkodzeniom opon, dętek oraz szytek. Nie zawiera on amoniaku i świetnie uszczelnia przebicia oraz małe nacięcia bez wchodzenia w chemiczną reakcję z oponami, dętkami i obręczami. Wykazuje skuteczne działanie aż do 24 tygodni po aplikacji.

Pozycjonowanie

pixel