Infolinia: 796 935 555

Akcesoria i części do pompek rowerowych

( ilość produktów: 30 )

Każdy miłośnik kolarstwa powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak duży wpływ na efektywność i komfort jazdy mają koła. Istotny jest nie tylko rodzaj opon, ale również odpowiednie ciśnienie. Zbyt niskie ciśnienie wiąże się z dużym oporem toczenia, a także znacznie zwiększonym ryzykiem przebicia dętki i przetarcia opony. Za duże ciśnienie skutkuje natomiast kiepską przyczepnością do nawierzchni drogi oraz mocniejszym odczuwaniem nierówności przez użytkownika jednośladu. Do pompowania opon służy pompka rowerowa. W sklepach zajmujących się sprzedażą części i akcesoriów rowerowych znaleźć można różne rodzaje pompek. Jednym z nich jest pompka ręczna, pozwalająca na napompowanie opon w terenie, np. podczas wyprawy do lasu. Podczas profesjonalnych wyścigów kolarskich często wykorzystuje się natomiast pompki na naboje CO2. Umożliwiają one bowiem bardzo szybkie uzyskanie pożądanej wartości ciśnienia. W garażu czy piwnicy większość rowerzystów posiada pompkę stacjonarną. Warto pamiętać o tym, że w sklepach zaopatrzyć można się także w pompki do amortyzatorów. Produkcją akcesoriów do pompek zajmuje się m.in. firma SKS-Germany oraz Topeak.

Jakie akcesoria do pompek rowerowych warto mieć?

Posiadaczom jednośladów przyda się nie tylko pompka, ale i liczne akcesoria ułatwiające jej użytkowanie. Należą do nich m.in. końcówki do pompki. Jeśli dotychczas wykorzystywana końcówka ulegnie zużyciu, trzeba sięgnąć po nową. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest element pasujący do różnych wentyli. Kolejne przydatne akcesorium to wężyk do pompki rowerowej, który stanowi część pompki stacjonarnej. W sklepach z wyposażeniem rowerowym znaleźć można również zestawy adapterów wentylowych, zawierające m.in. igły do pompki czy końcówki do materacy. Poza tym warto mieć na uwadze to, że ciśnienia w oponie nie należy sprawdzać „na oko”. Pomyłka może wiązać się z ryzykiem przetarcia opony lub znacznie zmniejszonym komfortem jazdy. Do sprawdzania ciśnienia powietrza służy manometr rowerowy. Element ten przyda się nie tylko w celu regulacji ciśnienia w oponach rowerowych, ale i do sprawdzania jego wartości w oponach samochodów czy motocykli.

Części do pompek rowerowych dostępne w Rowerek.pl

Części i akcesoriów rowerowych warto szukać w sklepach zajmujących się sprzedażą wysokiej jakości elementów wyposażenia jednośladów. Jednym z takich miejsc jest Rowerek.pl, w przypadku którego zakupów można dokonać zarówno w placówce stacjonarnej, jak i za pośrednictwem strony internetowej. W asortymencie sklepu znajdują się produkty zaufanych marek, cieszące się uznaniem miłośników jazdy na dwóch kółkach na całym świecie. Oferta obejmuje różne akcesoria do pompek, wśród których każdy użytkownik roweru znajdzie odpowiedni dla siebie produkt. Poza manometrami, igłami, wężami oraz końcówkami do pompki nabyć można także m.in. uszczelki tłoka pompki i naboje CO2. Podczas zakupów warto decydować się na komponenty solidnie wykonane. Zapewnią one prawidłowe funkcjonowanie pompki przez długi czas, a co za tym idzie – odpowiednie ciśnienie w oponach.


Sprawdź także:

Pozycjonowanie

pixel