Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Akcesoria do lampek rowerowych

( ilość produktów: 39 )

Widoczny rowerzysta to bezpieczny rowerzysta i właśnie dlatego posiadanie dobrze dopasowanego oświetlenia jest tak istotne podczas użytkowania jednośladu. Lampki przednie, tylne i dodatkowe odblaski sprawiają, że nawet o zmroku i w bardzo pochmurne, mgliste dni, rowerzyści są dobrze widoczni dla kierowców, a i sami mają lepszy ogląd na sytuację drogową.

W jakie akcesoria warto zainwestować?

Oświetlenie rowerowe i różnego rodzaju mocowania i akcesoria do lampek rowerowych są naprawdę niedrogie, nawet jeśli mowa o produktach z wyższej półki. Nie warto zatem rezygnować z tych dodatków, bo dzięki nim można czuć się na drodze o wiele bezpieczniej i bardziej komfortowo.

Wśród najbardziej przydatnych, a wręcz niezbędnych dla użytkowania oświetlenia rowerowego akcesoriów należałoby wymienić mocowanie lampy rowerowej. Mogą one być bardzo różne w zależności od tego jaką i gdzie będzie się zakładało lampkę. Inne są uchwyty do lampek rowerowych zakładanych z przodu, inne do lampek tylnych, jeszcze inne do lampek odblaskowych. Osobną kategorię stanowią mocowania przeznaczone do lampek na kask. Te ostatnie przydają się w szczególności tym rowerzystom, którzy dużo jeżdżą za miastem i wybierają trudniejsze trasy w terenie. Tam zazwyczaj nie ma żadnego oświetlenia drogowego, więc należy zadbać o to, aby móc samodzielnie jak najlepiej oświetlić sobie drogę.

Co warto ze sobą zabierać w dłuższe trasy?

Wybierając się na długą rowerowa przejażdżkę albo kilkudniową wyprawę, warto zaopatrzyć swój przybornik w kilka drobiazgów, które mogą okazać się pomocne, gdy lampki w rowerze odmówią współpracy. Na ratunek mogą wtedy przyjść zapasowe żarówki, takie jak np. dostępne w ofercie sklepu Rowerek.pl żarówki 6V do lampek rowerowych tylnych do dynamo.

Gdy okaże się, że pokonanie zaplanowanej trasy zajmuje więcej czasu, niż się zakładało i gdy zaskoczy nas zmrok, warto mieć na podorędziu dodatkowe oświetlenie. Wcześniej mowa była o oświetleniu montowanym na kask. To rozwiązanie jest bardzo wygodne i praktyczne, a montaż takiej lampki jest niezwykle prosty. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie mocowanie, takie jak choćby mocowanie na kask do lampek LEZYNE HELMET (KTV PRO, HECTO,MICRO,MACRO,POWER). Pasuje ono do większości dostępnych na rynku kasków i współpracuje praktycznie z każdą lampką mocowana na gumowy pasek. Gumowa podkładka znajdująca się u podstawy mocowania zapobiega przemieszczaniu się lapmki w czasie jazdy.

Po więcej części zamiennych i akcesoriów do rowerów każdego typu warto udać się na wirtualne zakupy w sklepie Rowerek.pl.


Sprawdź także:

Pozycjonowanie

pixel