Infolinia: 796 935 555

Rękawiczki dziecięce rowerowe

( ilość produktów: 11 )

Najmłodsi miłośnicy jazdy na jednośladzie często niechętnie podchodzą do wszystkich kwestii związanych z bezpieczeństwem i komfortem podróżowania. Bywa, że trudno je przekonać do każdorazowego zakładania kasku, nie wspominając o ochraniaczach i innych tego typu akcesoriach, z rękawiczkami włącznie. Rolą rodziców czy opiekunów jest jednak wytrwałe i nieprzejednane stanowisko w tej kwestii. Edukowanie najmłodszych i umacnianie w nich dobrych nawyków z pewnością zaprocentują.

Dlaczego rękawiczki rowerowe dziecięce są tak istotne?

O ile starsi miłośnicy jazdy na dwóch kółkach, nauczeni doświadczeniem i mający w pamięci bolesne obtarcia i odciski, jakich nabawili się podczas jazdy bez rękawiczek, z pewnością o zabraniu ich ze sobą w dłuższą trasę nie zapomną, o tyle dzieci być może trzeba będzie do ich założenia przekonywać. Szczególnie jeśli wyprawa zakłada jazdę po trudnym, wyboistym terenie, ryzyko powstania bolesnych bąbli i uszkodzeń skóry jest większe. Istnieje sposób, by przekonać swoich młodych współtowarzyszy podróży, że rękawiczki na rower to świetny i bardzo atrakcyjny dodatek – wystarczy znaleźć im model, na którym będą znajdowały się wizerunki ich ulubionych postaci z bajek, seriali czy gier, albo po prostu będą kolorowe, atrakcyjnie wykonane i wesołe. Oczywiście wygląd jest ważny, ale jakość wykonania – jeszcze ważniejsza. Należy zatem upewnić się, że wybrany model został uszyty z odpowiedniej, oddychającej i odprowadzającej wilgoć na zewnątrz tkaniny. Dzięki temu nawet w gorący dzień dłonie dziecka nie będą ślizgać się na kierownicy, przez co podróżowanie będzie bezpieczniejsze i bardziej komfortowe. Dobrze jest również, jeśli rękawiczki na rower dla dzieci mają wszyte poduszki piankowe bądź żelowe, skutecznie zapobiegające powstawaniu odcisków w najbardziej narażonych na to miejscach.


Oferta sklepu Rowerek.pl

Wybór rękawiczek rowerowych dla dzieci w sklepie Rowerek.pl zadowoli nawet najbardziej wybrednych młodych miłośników jazdy na jednośladzie. Wśród przygotowanych propozycji wyróżniają się z pewnością rękawiczki dziecięce Author Junior Pinguin. Wewnątrz pokrywa je miękka skóra Suede ze wstawkami z gąbki, zapewniające większy komfort i pewniejszy chwyt na kierownicy. Zewnętrzną część wykonano z siateczki zapewniającej świetną wentylację i urozmaicono naszywkami z wizerunkami wesołych pingwinów. Regulowane zapięcie na rzep umożliwia precyzyjne dopasowanie obwodu rękawiczki do nadgarstka. W poszukiwaniu tych i innych akcesoriów przydatnych najmłodszym warto zajrzeć do sklepu internetowego Rowerek.pl.
Zobacz także:

Pozycjonowanie

pixel