Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wieszaki i stojaki na rowery

( ilość produktów: 4 )

Jazda na rowerze daje poczucie wolności, swobody i przestrzeni. No właśnie, jeśli o tę przestrzeń chodzi, to niestety nie zawsze ma się jej wystarczająco dużo, by bez problemu przechowywać swój ukochany jednoślad. Nie każdy dysponuje przestronnym garażem lub spora ilością wolnego miejsca w piwnicy. Niekiedy konieczne okazuje się wygospodarowanie miejsca dla roweru na… ścianie. Na szczęście na rynku nietrudno o dobrej jakości wieszaki na rowery.


Uchwyty na rowery do garażu

Problem z przechowywaniem roweru zaczyna się wtedy, gdy np. zbliża się koniec sezonu i nie ma się miejsca, w którym jednoślad nie przeszkadzałby w codziennym życiu. O ile podczas ciepłych miesięcy, gdy rower jest w codziennym użyciu, jesteśmy przyzwyczajeni do jego obecności w mieszkaniu, o tyle w zimie, gdy rzadziej wychodzimy, a rower stoi się nieużywany, może okazać się, że jego „stacjonowanie” w niewielkim mieszkanku jest – mówiąc najdelikatniej – kłopotliwe. Pół biedy, jeśli ma się znajomych lub członków rodziny, którzy mają duży garaż i mogą przezimować nasze dwa kółka. Jeśli jednak na taki komfort nie można liczyć, pozostaje korzystanie z innych rozwiązań. Uchwyty do roweru, które można mocować do ściany – są jednym z ciekawszych pomysłów na to, jak wygospodarować potrzebne do przechowywania roweru miejsce. Można ich używać nie tylko w pomieszczeniach gospodarczych, takich jak garaże czy piwnice, ale też w mieszkaniach. Jeśli odpowiednio zaaranżuje się takie miejsce, to może się okazać, że zamocowany na ścianie rower będzie świetna i oryginalną ozdobą salonu czy pokoju.

Haki na rowery do garażu – na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Haki przeznaczone do wieszania rowerów powinny być przede wszystkim lekkie i wytrzymałe. Ich konstrukcja nie powinna być zbyt masywna i ciężka, aby nie obciążać zanadto ściany (trzeba pamiętać, że waga haka razem z rowerem może być znacząca). Dobrze jest także, jeśli zapewnia on duże możliwości, jeśli chodzi o regulację. Nie wszędzie da się rower zamocować na dużej prostej ścianie. Czasami trzeba się trochę nakombinować i założyć rower np. w pobliżu styku ścian. Haki muszą także być bezpieczne dla samych rowerów – dobrze, jeśli posiadają np. gumowe pokrycie, zapobiegające porysowaniu się ramy.

Wieszaki na rowery w garażu – przegląd oferty sklepu Rowerek.pl

Każdy, kto ma potrzebę wygospodarowania miejsca na przechowywanie roweru na ścianie w garażu lub mieszkaniu, znajdzie w sklepie Rowerek.pl odpowiednie produkty. Jednym z polecanych modeli wieszaków na rowery jest wieszak na rower Topeak Swing-Up. Aluminiowa rama ma uniwersalną konstrukcję, umożliwiającą przechowywanie każdego typu jednośladu, pod warunkiem, że będzie on zawieszany za obręcz. Prezentowany model pozwala odchylić rower w obie strony w zakresie 180°. W zestawie znajdują się potrzebne do montażu kołki rozporowe.

Ciekawą propozycją jest również wieszak na rower Topeak One Up. Jego dużą zaletą, oprócz solidnej konstrukcji i uniwersalności, jest atrakcyjny wygląd. Bez obaw można go zatem zamontować w mieszkaniu. Uchwyt posiada – oprócz wieszaka na rower – dwa dodatkowe wieszaczki, na których można umieścić np. kask albo inne rowerowe akcesoria. Mocuje się go przy użyciu śrub i kołków rozporowych, które znajdują się w zestawie. Maksymalne obciążenie tego haka to 16 kg.

Więcej ciekawych propozycji dotyczących przechowywania rowerów czeka na wirtualnych półkach sklepu Rowerek.pl oraz w stacjonarnej siedzibie w Zielonej Górze.


Przejrzyj także podobne produkty:

Pozycjonowanie

pixel