Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Klucze do korb rowerowych, łożysk i pedałów

( ilość produktów: 23 )

Jazda na rowerze wiąże się nie tylko z przyjemnością wynikającą z miłego spędzania czasu na świeżym powietrzu, ale i z koniecznością dbania o stan jednośladu. W przypadku gdy zachodzi potrzeba naprawy jakiejś części lub zastąpienia jej nowym komponentem, istotną rolę odgrywają narzędzia. Niekiedy serwisu wymagają elementy służące do przekształcania siły mięśni kolarza na ruch pojazdu. Z tego względu każdy miłośnik jazdy na dwóch kółkach powinien posiadać m.in. klucze do pedałów, tarcz mechanizmu korbowego oraz korb. Ważne, by były one wykonane z wysokiej jakości materiałów oraz dostosowane do parametrów konkretnych części. Produkcją narzędzi popularnych wśród rowerzystów zajmuje się m.in. marka Shimano, Park Tool oraz Bike Hand.

Klucz do pedałów rowerowych – do czego służy?

W grupie elementów, które przydadzą się każdemu rowerzyście, znajdują się klucze do pedałów. Pozwalają one na demontaż oraz montaż pedałów – nie tylko wtedy, gdy chcemy wymienić te komponenty na nowe, ale i w przypadku potrzeby konserwacji. Najczęściej wykorzystuje się klucz płaski 15 mm albo klucz imbusowy 6 mm lub 8 mm.

Jaką funkcję pełni klucz do mechanizmu korbowego?

Fan kolarstwa powinien również posiadać narzędzia pozwalające na zadbanie o prawidłową pracę mechanizmu korbowego. Wśród nich znajduje się m.in. klucz do dokręcania tarcz mechanizmów korbowych, który umożliwia wymianę tarcz. Rowerzyście przyda się także ściągacz do korb. Służy on do demontowania ramion mechanizmu korbowego. Powinien być dopasowany do sposobu mocowania korb do osi suportu.

Klucze do korby rowerowej i pedałów dostępne w Rowerek.pl

Narzędzi rowerowych warto szukać w sklepach z częściami i akcesoriami rowerowymi. Wysokiej jakości produkty znaleźć można zarówno na stronie internetowej Rowerek.pl, jak i w placówce stacjonarnej, zlokalizowanej w Zielonej Górze. Oferta sklepu obejmuje liczne klucze, służące do serwisowania pedałów oraz elementów mechanizmu korbowego. Produkty dostępne w asortymencie wytwarzane są przez marki cieszące się uznaniem rowerzystów na całym świecie.


Sprawdź również:

Pozycjonowanie

pixel