Infolinia: 796 935 555

Klamko-manetki rowerowe

( ilość produktów: 10 )

Możliwość przyjemnego spędzania czasu, chęć dbania o zdrowie i kondycję albo potrzeba osiągania coraz lepszych rezultatów – to tylko część powodów, dla których miłośnicy kolarstwa systematycznie poruszają się na dwóch kółkach. Niezależnie od tego, dlaczego wybierają tę formę aktywności, powinno zależeć im na prawidłowej pracy wszystkich komponentów znajdujących się w pojeździe. Za efektywną i bezpieczną jazdę odpowiadają m.in. przerzutki oraz hamulce. Do sterowania nimi można wykorzystywać klamkomanetki. Są to części montowane na kierownicy, które pozwalają zarówno na zmienianie biegów, jak i obsługiwanie hamulców. Wśród najbardziej znanych marek, produkujących te części, znajduje się firma Shimano. Klamkomanetki wytwarzane przez nią cieszą się dużym zaufaniem rowerzystów, którzy cenią te elementy przede wszystkim za wysoką jakość.

Klamkomanetki dopasowane do hamulców i przerzutki

Szukając odpowiednich klamkomanetek do swojego roweru, należy pamiętać o tym, że części te muszą być dostosowane do typu hamulców oraz rodzaju przerzutki. Na rynku dostępne są m.in. klamkomanetki współpracujące z hamulcami typu V-brake oraz klamkomanetki do hamulców hydraulicznych. Oprócz tego, niezwykle istotna jest liczba obsługiwanych przełożeń. W sklepach znaleźć można m.in. klamkomanetki 7-rzędowe lub takie, które obsługują od 8 przełożeń i więcej (montowane są one po prawej stronie kierownicy), a także klamkomanetki obsługujące 2 albo 3 przełożenia (montowane po lewej stronie kierownicy). Liczba rzędów uzależniona jest od liczby przednich (np. 3) oraz tylnych (np. 7) kół zębatych stanowiących część układu napędowego roweru.

Klamkomanetki rowerowe – gdzie kupić?

Aby mieć możliwość płynnego zmieniania biegów i bezproblemowego sterowania hamulcami, warto wybierać klamkomanetki produkowane przez znane marki, np. klamkomanetki Shimano. Części te dostępne są na stronie internetowej Rowerek.pl, jak i w sklepie stacjonarnym. W przypadku wątpliwości związanych z doborem właściwych komponentów zachęcamy do skontaktowania się z naszymi konsultantami.


Sprawdź także:

Pozycjonowanie

pixel