Infolinia: 796 935 555

Błotniki rowerowe

( ilość produktów: 71 )

Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach – ze względu na podejście do jazdy podczas niesprzyjającej pogody – z reguły dzielą się na dwie grupy. Niektórzy decydują się na wyprawy rowerowe nawet w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, a inni wolą kiedy na zewnątrz jest sucho i słonecznie. W przypadku kolarzy, którzy cały rok poświęcają na treningi lub rekreacyjne wycieczki, pojawia się problem z ochroną ubrań oraz części jednośladu przed brudem i wilgocią. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą błotniki do rowerów. To, jaki rodzaj komponentów warto zamontować w pojeździe, zależy przede wszystkim od jego rodzaju oraz preferencji rowerzysty. Na rynku dostępne są różne modele błotników, które różnią się od siebie m.in. materiałem wykonania, sposobem mocowania i stopniem ochrony.

Błotniki rowerowe – dlaczego warto je mieć?

Błotniki na rower mają za zadanie sprawić, by woda, błoto oraz inne zanieczyszczenia w mniejszym stopniu trafiały na elementy jednośladu oraz ubranie rowerzysty. Mokre plecy podczas sezonu jesienno – zimowego wiążą się m.in. z ryzykiem przeziębienia. Błoto chlapiące na twarz kolarza może natomiast ograniczyć widoczność w trakcie jazdy. Błotniki chronią rowerzystę przed wilgocią i zabrudzeniem odzieży, a dodatkowo zmniejszają ilość zanieczyszczeń trafiających na części rowerowe, np. na elementy napędu. Z tego względu warto rozpatrzyć ich zakup. Wśród najpopularniejszych akcesoriów tego typu znajdują się błotniki SKS.

Błotniki szosowe, MTB i do rowerów miejskich

Dostępne w sklepach błotniki dzielą się na pełne, jak i tymczasowe. Pierwszy z wymienionych rodzajów zapewnia większą ochronę, natomiast tego typu rozwiązanie stosuje się głównie wtedy, gdy z błotnikami zamierzamy jeździć przez cały czas. Wariant tymczasowy pozwala na szybki demontaż komponentów. Rodzaj błotników wykorzystywanych w rowerze zależy głównie od tego, na czym najbardziej zależy użytkownikowi pojazdu oraz jaki typ jednośladu posiada. W rowerach przeznaczonych do jazdy miejskiej zwykle korzysta się z błotników, które montowane są do przedniego widelca oraz tylnych widełek. Bardzo często wyposażone są one w chlapacze stanowiące dodatkową ochronę przed wilgocią i brudem. Jeśli chodzi o błotniki rowerowe MTB, to powinny być one możliwie jak najbardziej lekkie oraz dostosowane do jazdy w trudnych warunkach. Zwykle przedni błotnik umieszcza się pod amortyzatorem. Popularnym sposobem montażu tylnego błotnika jest przymocowanie go do wspornika siodełka. Błotniki do roweru szosowego często montuje się do przedniego widelca oraz tylnych widełek za pomocą zacisków. Choć wielu miłośników szosówek porusza się po drogach bez elementów ochronnych, to ich posiadanie staje się coraz bardziej popularne. Warto sięgnąć po nie m.in. ze względu na ochronę twarzy przed kamieniami.

Gdzie kupić błotniki do roweru?

Szukając elementów wyposażenia rowerowego, warto mieć na uwadze przede wszystkim funkcjonalność oraz wysoką jakość komponentów. W części i akcesoria rowerowe, w tym błotniki, zaopatrzyć się można w sklepie Rowerek.pl. Produkty wytwarzane przez znane marki, cieszące się dużą popularnością wśród fanów kolarstwa, dostępne są na stronie internetowej oraz w placówce stacjonarnej. W asortymencie sklepu znajdują się m.in. błotniki rowerowe SKS Germany. Oferta Rowerek.pl obejmuje również akcesoria do błotników – chlapacze oraz wsporniki. W przypadku wątpliwości dotyczących parametrów poszczególnych części, jak i ich doboru do rodzaju jednośladu, zachęcamy do skontaktowania się z naszymi konsultantami.


Może zainteresują Cię również:

Pozycjonowanie

pixel