Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Piasty tylne do roweru

( ilość produktów: 48 )

Piasta to element stanowiący środkową część koła, który – za pomocą szprych – połączony jest z obręczą. Tylna piasta ma nieco inną budowę niż przednia. Do jej zadań należy bowiem nie tylko umożliwianie swobodnego obrotu koła, ale również gwarantowanie prawidłowego funkcjonowania układu napędowego jednośladu. Zwykle montuje się do niej wolnobieg lub kasetę. Jeśli piasta koła tylnego ulegnie zużyciu, warto zaopatrzyć się w komponent charakteryzujący się wysoką jakością. Wśród miłośników jazdy na dwóch kółkach dużą popularnością cieszą się m.in. piasty Shimano.

Piasty rowerowe tylne – rodzaje łożysk i mocowania

Piasty podzielić można m.in. biorąc pod uwagę typ zastosowanych w nich łożysk oraz sposób mocowania do ramy. Wyróżniamy trzy rodzaje łożysk wykorzystywanych w tych elementach. Na rynku dostępne są tzw. piasty pakietowe oraz piasty z łożyskami kulkowymi lub maszynowymi. Najmniejszym obciążeniem finansowym jest wariant ze zwykłymi łożyskami kulkowymi. Zaletę łożysk maszynowych stanowi możliwość bezproblemowej wymiany w przypadku zużycia. W piastach pakietowych znajduje się natomiast kilka zestawów łożysk. Taki wariant tworzony jest z myślą o zminimalizowaniu masy oraz zapewnieniu jak największej żywotności. Piasty – poza łożyskami – różnią się także sposobami mocowania do ramy. Popularne rozwiązania to mocowanie „na motylka”, sztywną oś oraz za pomocą szybkozamykacza. Inny wariant polega na wykorzystaniu standardowych, sześciokątnych nakrętek. W starszych jednośladach często stosowano piasty torpedo, które umożliwiały zahamowanie pojazdu poprzez cofnięcie pedałów.

Piasta koła tylnego – gdzie kupić?

W tylne piasty rowerowe, jak i inne elementy wyposażenia rowerów, zaopatrzyć się można za pośrednictwem strony Rowerek.pl. Sklep internetowy oraz stacjonarny oferuje produkty wytwarzane przez znane marki. Części oraz akcesoria dostępne są w atrakcyjnych cenach, a ich wysoka jakość gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie jednośladu oraz komfort i bezpieczeństwo jego użytkownika.


Zobacz również:

Pozycjonowanie

pixel