Infolinia: 796 935 555

Bidony rowerowe

( ilość produktów: 49 )

Systematyczne uzupełnianie płynów jest jednym z najistotniejszych aspektów, o jakich należy pamiętać podczas jazdy na rowerze. Spożywanie wody czy napojów izotonicznych ma szczególne znaczenie w trakcie lata. Nie należy zapominać o nim również w chłodnych miesiącach. Choć w sezonie jesienno-zimowym pocimy się mniej, to i tak tracimy wodę w trakcie wysiłku fizycznego. Akcesorium, które umożliwia wygodne uzupełnienie płynów podczas uprawiania sportów, jest bidon na wodę do roweru. Szukając odpowiedniego dla siebie rozwiązania, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii, m.in. materiał wykonania produktu oraz jego pojemność. Godnymi polecenia akcesoriami są m.in. bidony rowerowe Elite.

Bidon rowerowy – z jakiego materiału może być wykonany?

Bidony sprzedawane w sklepach z częściami i akcesoriami kolarskimi różnią się od siebie m.in. materiałem wykonania. Pierwszy wariant to bidony z tworzywa sztucznego. Ich zaletę niewątpliwie stanowi stosunkowo nisko cena. Dodatkowo, solidne modele są zarówno lekkie, jak i wytrzymałe. Kolejna opcja to bidony aluminiowe. W przypadku tego typu produktów należy zwracać uwagę na to, by charakteryzowały się one wysoką jakością. Takie egzemplarze są bezpieczne dla zdrowia i mają bardzo dobre właściwości izolacyjne. Na rynku znaleźć można również bidony ze stali nierdzewnej. Ich zaletą jest przede wszystkim duża wytrzymałość. W porównaniu z innymi akcesoriami bidony metalowe mają natomiast nieco większą masę.

Czym są bidony rowerowe termiczne?

Oprócz standardowych bidonów w sklepach dostępne są także bidony termiczne. Dzięki nim możliwe jest dłuższe utrzymywanie napoju w odpowiedniej temperaturze. W trakcie sezonu wiosenno-letniego takie akcesorium zabezpiecza płyn przed szybkim nagrzaniem. Z kolei podczas zimnych miesięcy, kiedy wielu rowerzystów zabiera ze sobą rozgrzewającą herbatę, bidon termiczny znacząco wydłuża czas, w którym płyn pozostaje ciepły. To bez wątpienia bardzo przydatne rozwiązanie dla osób organizujących wyprawy rowerowe niezależnie od tego, jakie warunki panują na dworze.

Bidony rowerowe dostępne w ofercie Rowerek.pl

W wysokiej jakości bidony zaopatrzyć się można za pośrednictwem strony internetowej Rowerek.pl. W sklepie dostępne są m.in. produkty firmy Elite. Bidony tej marki należą do grupy najpopularniejszych akcesoriów kolarskich. Podczas szukania odpowiedniego rozwiązania dla siebie warto pamiętać o dopasowaniu pojemności bidonu do swoich potrzeb. W sklepie Rowerek.pl zakupić można zarówno bidon rowerowy 1l, jak i akcesoria o mniejszej pojemności, np. 550ml oraz 750ml. W przypadku długich wypraw rowerowych oraz bardzo intensywnych treningów dobrze sprawdzą się produkty, w których zmieści się większa ilość wody. Z kolei na krótkie wycieczki lub na drogę do pracy czy szkoły prawdopodobnie lepszym rozwiązaniem będzie bidon o nieco mniejszej pojemności. Akcesoria oraz części rowerowe dostępne w asortymencie Rowerek.pl nabyć można w sklepie internetowym lub w placówce stacjonarnej, znajdującej się w Zielonej Górze.


Zobacz także:

Pozycjonowanie

pixel