Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Akcesoria i mocowania do błotników rowerowych

( ilość produktów: 9 )

Osoby, którym jazda na rowerze sprawia przyjemność niezależnie od warunków atmosferycznych, potrzebują, by ich pojazd był wyposażony w błotniki rowerowe. Elementy te zabezpieczają części jednośladu i ubrania jego użytkownika przed brudem oraz wilgocią. W celu zwiększenia zakresu ochrony przed nieczystościami, a także podczas mocowania osłon, wykorzystać można akcesoria do błotników. W grupie przydatnych komponentów znajdują się m.in. chlapacze do roweru, wsporniki oraz śruby montażowe.

Chlapacze rowerowe i wspornik błotnika – jakie funkcje pełnią?

Jednym z przydatnych akcesoriów do błotników jest chlapacz rowerowy. Element ten można przymocować do błotnika, który fabrycznie nie został wyposażony w chlapacz. Wykonuje się to w celu zwiększenia powierzchni osłony zabezpieczającej ubrania rowerzysty oraz części jednośladu przed zabrudzeniem. Ma to pozytywny wpływ nie tylko na czystość odzieży i pojazdu, ale również na bezpieczeństwo kolarza oraz stan komponentów rowerowych. Duża ilość zanieczyszczeń może wpłynąć negatywnie na funkcjonowanie niektórych części, np. elementów napędu. Z kolei błoto chlapiące na twarz użytkownika pojazdu może przyczynić się do znacznego ograniczenia widoczności. Podczas szukania odpowiedniego akcesorium należy pamiętać o tym, że rozmiar chlapacza powinien być dopasowany do szerokości danego błotnika. Chlapacze mocuje się do błotników za pomocą śrub. Przydatnym elementem wyposażenia jest również wspornik błotnika. Służy on do zamontowania błotnika do widełek roweru. Jego rozmiar musi być dopasowany do rozmiaru koła.

Gdzie kupić akcesoria do błotników rowerowych?

Akcesoria do błotników rowerowych dostępne są w sklepie internetowym Rowerek.pl oraz w placówce stacjonarnej zlokalizowanej w Zielonej Górze. W asortymencie znajdują się m.in. chlapacze oraz wsporniki. Oferta Rowerek.pl – poza licznymi akcesoriami – obejmuje również części rowerowe. Warto wybierać produkty wytwarzane przez rekomendowane firmy, np. SKS-Germany, by czerpać korzyści z użytkowania wysokiej jakości elementów wyposażenia.


Sprawdź także:

Pozycjonowanie

pixel