Infolinia: 796 935 555

Nyple i szprychy rowerowe

( ilość produktów: 78 )

Szprychy rowerowe to elementy koła łączące piastę z obręczą. Mają postać cienkich drutów zakończonych z jednej strony zakrzywieniem, tzw. łebkiem, który przeplata się przez otwór w kołnierzu piasty. Drugi, prosty koniec szprychy jest nagwintowany – łączy się go z otworami znajdującymi się w obręczy za pomocą specjalnych części, tzw. nypli. Szprychy powinny przede wszystkim charakteryzować się dużą wytrzymałością na pękanie oraz wyginanie. W przypadku osób biorących udział w wyścigach kolarskich, znaczenie ma również masa elementów wyposażenia. W takiej sytuacji od szprych wymaga się nie tylko trwałości i solidnego wykonania, ale także jak najmniejszej masy.

Szprychy do roweru – rodzaje

Na rynku dostępne są trzy rodzaje szprych. Pierwszy z nich to szprychy cieniowane, czyli takie, które w środkowej części mają mniejszą średnicę niż na końcach. Drugi to szprychy niecieniowane – ich średnica jest taka sama na całej długości. Ostatni typ to szprychy aerodynamiczne. Posiadają one spłaszczenie w środkowej części, co przyczynia się do zmniejszenia oporów powietrza. Zazwyczaj chętnie korzystają z nich osoby biorące udział w wyścigach kolarskich. W sklepach najczęściej można spotkać szprychy rowerowe nierdzewne. Przykładem takich produktów są szprychy rowerowe Sapim.

Szprychy rowerowe – rozmiary

Szprychy, które można znaleźć w sklepach rowerowych, mają różne rozmiary. Pierwszym wymiarem, branym pod uwagę podczas doboru elementów, jest średnica szprychy. Drugi istotny parametr to długość – zależy ona m.in. od wielkości koła w pojeździe oraz typu piasty i obręczy. W jednośladach umieszcza się różną liczbę szprych (zazwyczaj 32 lub 36). Można zaplatać je na kilka sposobów, np. na 3 krzyże lub w słoneczko.

Nyple do szprych rowerowych – rodzaje

Nyple do szprych łączą szprychę z obręczą koła. Elementy te mają długość 12 – 16 mm. Mogą być wykonywane z różnych materiałów. W sklepie Rowerek.pl dostępne są nyple mosiężne, aluminiowe oraz stalowe. Produkty aluminiowe często są anodowane, dzięki czemu uzyskują ciekawe kolory i można dopasować je do wyglądu pojazdu.


Być może zainteresuje Cię również:

Pozycjonowanie

pixel