Infolinia: 796 935 555

Łatki i łyżki do opon rowerowych

( ilość produktów: 44 )

Wymiana zużytej bądź zniszczonej opony rowerowej nie jest rzeczą łatwą. Wymaga precyzji i wprawy, dlatego najczęściej wykonanie takiej usługi zleca się profesjonalistom w serwisach rowerowych. Nie brakuje jednak rowerzystów, którzy lubią wszystkiego w swoim jednośladzie doglądać samodzielnie. Dla nich zdjęcie i nałożenie nowej opony wraz z dętką nie będzie trudnym wyzwaniem, jeśli dysponują odpowiednim sprzętem i dobrze spasowanymi częściami.

Wymiana zużytej bądź zniszczonej opony rowerowej nie jest rzeczą łatwą. Wymaga precyzji i wprawy, dlatego najczęściej wykonanie takiej usługi zleca się profesjonalistom w serwisach rowerowych. Nie brakuje jednak rowerzystów, którzy lubią wszystkiego w swoim jednośladzie doglądać samodzielnie. Dla nich zdjęcie i nałożenie nowej opony wraz z dętką nie będzie trudnym wyzwaniem, jeśli dysponują odpowiednim sprzętem i dobrze spasowanymi częściami.


Łyżki do opon – krótki przewodnik


Nie jest przypadkiem, że najczęściej łyżki rowerowe są sprzedawane w zestawach liczących trzy sztuki. Często podczas wymiany opon okazuje się, iż opór jest na tyle duży, że konieczne jest użycie ich wszystkich. Jak wygląda prawidłowa wymiana opony krok po kroku z wykorzystaniem łyżek? Należy zacząć oczywiście od całkowitego spuszczenia powietrza z koła. Następnie trzeba odciągnąć ręcznie oponę od rantu obręczy i w powstałej szczelinie umieścić dwie łyżki, zachowując kilkucentymetrowy odstęp. Kolejny krok to naciśnięcie i przytrzymanie obu łyżek oraz zamocowanie ich na szprychach. Dopiero wtedy opona częściowo odłączy się od obręczy, a w miejscu, w którym to nastąpi, należy umieścić trzecią łyżkę. Powoli i dokładnie należy nią przesuwać po obwodzie, aż uda się ściągnąć całą oponę. I już! Można teraz nałożyć nową oponę!


Łatki do opon rowerowych

Kolejnym akcesorium, bez może się okazać bardzo przydatne, gdy zaistnieje problem przebitej opony, są łatki do opon rowerowych. Nie są one drogie, a z ich wykorzystaniem można szybko i bez większego wysiłku naprawić opony i użytkować je jeszcze przez dłuższy czas. Można je zabrać ze sobą wszędzie, gdyż zajmują niewiele miejsca i są lekkie. Poza tym ta metoda naprawcza stanowi bardziej ekologiczną alternatywę dla wymiany dętki – mniej śmieci powstających podczas naprawy to większa ulga dla środowiska. Potrzeba jednak pewnej wprawy, aby załatać dziurę z wykorzystaniem łatek. Przede wszystkim konieczne jest precyzyjne zlokalizowanie miejsca, w którym nastąpiło uszkodzenie. Można to zrobić na dwa sposoby – napompować dętkę i włożyć ją do wody, a następnie obserwować skąd wydobywają się bąble powietrza. Gdy nie ma takiej możliwości (np. kiedy uszkodzenie nastąpi podczas dalekiej wyprawy), można przyłożyć dętkę do twarzy i starać się wyczuć strumień powietrza. Gdy już wiadomo, gdzie jest uszkodzenie, można przystąpić do naprawy. Na początku należy zmatowić miejsce nieszczelności poprzez przetarcie go papierem ściernym (zazwyczaj znajdują się on w podstawowym zestawie naprawczym). Dzięki temu powierzchnia dętki robi się bardziej porowata, a przez to klej lepiej się na niej zawiążę. Na początek należy nałożyć go nieco w miejscu przebicia i odłożyć dętkę na kilka minut, aby preparat zdążył nieco rozpuścić gumę. Kolejnym krokiem jest przygotowanie łatki - trzeba zdjąć znajdującą się z jednej jej strony folię (najczęściej aluminiową) i zaaplikować na nią cienką warstwę kleju. Folię przezroczystą, umieszczoną po drugiej stronie łatki, należy pozostawić na miejscu. Nie nakładamy łatki od razu na przygotowaną wcześniej dętkę, ale również odczekujemy kilka minut, po upływie których łączymy obie powierzchnie, mocno je do siebie dociskając. Po około 3 minutach można już założyć dętkę pod oponę, upewniwszy się wcześniej, że nie ma już żadnych nieszczelności. Ostatni etap to pompowanie dętki i założenie koła. Jak widać, cała operacja jest naprawdę prosta do wykonania.


Łyżki rowerowe i łatki – znajdziesz je w sklepie Rowerek.pl

Asortyment sklepu Rowerek.pl obejmuje nie tylko części zamienne, ale także różnego rodzaju akcesoria i zestawy naprawcze na różne potrzeby. Nie mogło w nim zatem zabraknąć również łatek i łyżek rowerowych. Oferta obfituje w zestawy, które okażą się przydatne podczas naprawy zarówno opon dętkowych, jak i bezdętkowych. Starannie wyselekcjonowany wybór świetnej jakości produktów renomowanych marek w przystępnych cenach ułatwi znalezienie pożądanego artykułu wszystkim zainteresowanym. W przypadku trudności w doborze optymalnych rozwiązań, można liczyć na fachowe doradztwo doświadczonego personelu.Zobacz podobne produkty:

Pozycjonowanie

pixel