Infolinia: 796 935 555

Akcesoria do czyszczenia i konserwacji roweru

( ilość produktów: 30 )

Czyszczenie roweru to nie tylko kwestia istotna dla zachowania jego estetycznego wyglądu. To także – a właściwie przede wszystkim – konieczność, aby zachować sprzęt w dobrej kondycji, wydłużyć jego żywotność i móc cieszyć się przyjemną, komfortową i bezpieczną jazdą.

ABC czyszczenia roweru

Jeśli chodzi o mycie i konserwacje roweru, to nie ma tu miejsca na przypadkowość i brak staranności. Jeśli coś się zaniedba, trzeba się liczyć z tym, że części nie będą działać sprawnie i zaczną szybciej się zużywać. Warto zatem zarezerwować sobie odpowiednio dużo czasu (i cierpliwości) i do całej sprawy podejść w sposób systemowy. Przed przystąpieniem do prac najlepiej jest przygotować sobie wszystkie niezbędne do mycia rzeczy, takie jak wiadro z ciepłą wodą, szczotki do czyszczenia roweru, kilka szmatek do przecierania i osuszania, przeznaczone do konserwacji preparaty i odtłuszczacze oraz smary odpowiednie do aplikacji na poszczególne części jednośladu.


Najłatwiej jest czyścić rower, jeśli stoi on na specjalnym stojaku, tak aby mieć łatwy dostęp do wszystkich elementów. Wygodnie będzie także zdemontować koła i błotniki, ale samo mycie należy zacząć od ramy i spłukania jej większą ilością wody oraz usunięcia zabrudzeń i zaschniętego błota. Później – wykorzystując preparaty dedykowane poszczególnym komponentom – należy pozbyć się zanieczyszczeń z pozostałych elementów. Szczególnej uwagi wymagają części ruchome, w których to brud, piach i inne drobiny lubią gromadzić się najbardziej. Po dokładnym oczyszczeniu pora na osuszenie wszystkich części. Finalnym akcentem jest nałożenie smaru na wszystkie wymagające tego podzespoły. Kiedy rower jest już czysty, warto poświęcić jeszcze chwile na dokładne jego obejrzenie w poszukiwaniu zarysowań lub pęknięć. Jeśli takowe zauważymy, należy oczywiście podjąć stosowne kroki w celu usunięcia takich usterek.


Akcesoria do czyszczenia roweru w ofercie sklepu Rowerek.pl

Wszystko, co jest Ci potrzebne, aby utrzymać rower w czystości, można znaleźć wśród produktów znajdujących się w internetowym sklepie Rowerek.pl. Czyszczenie przerzutek rowerowych będzie znacznie łatwiejsze i bardziej efektywne, jeśli użyje się do tego specjalnych preparatów i akcesoriów. Dobrym rozwiązaniem jest także zakup zestawu wszechstronnych szczotek, takiego jak np. ZESTAW SZCZOTEK FINISH LINE EASY-PRO BRUSH SET. W komplecie znajdują się szczotki umożliwiające łatwe usunięcie zanieczyszczeń ze wszystkich elementów konstrukcyjnych. Dostępna wraz z nimi instrukcja pomoże dobrać najbardziej odpowiednie do poszczególnych prac modele. Przydatne każdemu rowerzyście okażą się także z pewnością PRZYRZĄD BIKE HAND YC-791 DO CZYSZCZENIA ŁAŃCUCHA oraz SZCZOTKA DO CZYSZCZENIA ŁAŃCUCHA I ZĘBATEK KASETY FINISH LINE GRUNGE BRUSH + ECOTECH 120 ML + TEFLON PLUS 60 ML ZESTAW. Postaw na dobre preparaty i ciesz się sprawnym i czystym rowerem.Zobacz również:

Pozycjonowanie

pixel