Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nóżki, stopki i podpórki rowerowe

( ilość produktów: 30 )

Wśród miłośników jazdy na dwóch kółkach nóżki do rowerów mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jedno jest pewne – akcesoria te stanowią duże udogodnienie dla użytkownika jednośladu. Umożliwiają bowiem postawienie pojazdu w dowolnym miejscu. Dzięki temu nie trzeba opierać roweru o barierkę, ścianę czy drzewo i ryzykować, że pojawią się na nim niechciane, nieestetyczne rysy. Zazwyczaj z podpórek korzystają właściciele rowerów przeznaczonych do jazdy miejskiej oraz trekkingowych. Stopki dołączane są także często do rowerów dziecięcych. Podczas szukania właściwego akcesorium warto zwrócić uwagę na to, by było one solidnie wykonane. Produkcją wysokiej jakości podpórek rowerowych zajmuje się m.in. marka Atranvelo oraz Accent. W sklepach kolarskich przeważnie oferowane są podpórki rowerowe ze stali i aluminium.


Podpórki rowerowe – rodzaje

Na rynku dostępne są różne rodzaje nóżek rowerowych. Najpopularniejszym wariantem jest stopka rowerowa tylna, którą montuje się do tylnego trójkąta ramy. W sklepach znaleźć można modele z dwoma typami mocowań takiej stopki – do dwóch rurek trójkąta oraz jedynie do dolnej rurki. Podwójne mocowanie zapewnia większą stabilność. Kolejne rozwiązanie to podpórka rowerowa centralna (boczna). Tego rodzaju nóżkę mocuje się za pomocą śruby do początku tylnego trójkąta ramy. Ostatnim typem jest stopka rowerowa podwójna, którą montuje się centralnie za mufą suportu.


Nóżki rowerowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Podpórkę należy przede wszystkim dopasować do swoich potrzeb oraz rodzaju posiadanego roweru. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są tylne stopki rowerowe. Nóżki mocowane centralnie zazwyczaj wykorzystuje się w rowerach trekkingowych i holendrach. Z kolei podwójne podpórki przeważnie montuje się w pojazdach przeznaczonych do jazdy miejskiej. Dzięki takiej stopce jednoślad nie przechyla się, co stanowi udogodnienie m.in. w trakcie wyjmowania zakupów znajdujących się w koszyku umieszczonym na bagażniku lub na kierownicy. Należy pamiętać o tym, że podpórka powinna być dostosowana do rozmiaru kół. Wiele nóżek posiada opcję regulacji, co powoduje, że pasują one do obręczy z pewnego przedziału, np. 24’’-28’’.


Podpórki do rowerów – gdzie kupić?

Elementy wyposażenia rowerów dostępne są w sklepie Rowerek.pl. Za pośrednictwem strony internetowej lub w placówce stacjonarnej zaopatrzyć się można w wysokiej jakości części i akcesoria kolarskie, np. stopki rowerowe Atranvelo oraz stopki rowerowe Accent. Produkty tych marek cieszą się popularnością wśród szerokiego grona miłośników jazdy na rowerze.Sprawdź również:

Pozycjonowanie

pixel