Infolinia: 796 935 555

Obręcze rowerowe szosowe

( ilość produktów: 5 )

Rowery szosowe cieszą się coraz większą popularnością, a jazda na takim rodzaju jednośladów to świetny sposób na weekendową rekreację. Wciąż jednak tego typu pojazdy są rzadziej spotykane na ulicach, gdyż nadal kojarzą się głównie ze sportem wyczynowym, a nie amatorskim. Przed zakupem roweru szosowego warto zatem dowiedzieć się jak najwięcej o ich specyfice, by móc jak najlepiej dobrać wszystkie komponenty. Do jednych z ważniejszych należą obręcze.

Obręcze rowerowe szosowe – co warto o nich wiedzieć?

Nie jest tajemnicą, że dla komfortu jazdy dobór kół ma niebagatelne znaczenie. Z kolei dla prawidłowego funkcjonowania kół to obręcze są niezbędne. Jeśli chodzi o rowery szosowe, to im większe są w nich koła, tym lepiej. Jazda jest wygodniejsza i mniej męcząca. Można rozwijać na jednośladzie większe prędkości, a koła mają lepszy kontakt z nawierzchnią. Jeśli chodzi o szerokość obręczy, to obowiązujące obecnie standardy obejmują modele o rozmiarach od 17 mm do 25 mm. Obręcze o szerokości 17-18 mm będą najlepsze dla opon o szerokości 24-26 mm. Te o szerokości między 18 a 20 poleca się do kół o szerokości 28-32 mm. Te najszersze są najczęściej wybierane przez miłośników bardziej spokojnej, rekreacyjnej jazdy. Cieńsze opony, wymagające mniejszych obręczy, mają lepsze właściwości aerodynamiczne, więc można pędzić na nich szybciej. Na te najczęściej decydują się rowerzyści, którym zależy na osiąganiu lepszych wyników, jeśli chodzi o prędkość.


Felgi szosowe w sklepie Rowerek.pl

Wśród obręczy szosowych dostępnych w ofercie sklepu Rowerek.pl na uwagę zasługują m.in. felgi ALEXRIMS EN24 700 32 otwory CNC. Obręcz jest wyjątkowo lekka i posiada trzy komory, co wpływa na zwiększenie odporności na ich odkształcenie i uszkodzenie. Kompatybilna z hamulcami V-brake, posiada ścianki wykonane w technologii CNC, dzięki czemu są one idealnie gładkie, a przez to hamowanie staje się bardziej efektywne.

Warto również zwrócić uwagę na obręcz AlexRims R450 28'' 32 otwory CNC. Przeznaczona jest ona do użytku profesjonalnego. Również ma trzykomorową budowę, dzięki czemu jest bardzo wytrzymała i odporna na odkształcenia. Do szlifowania boków i dla osiągnięcia idealnej gładkości wykorzystano technologię CNC. Ważny z punktu widzenia komfortu i bezpieczeństwa użytkowania jest wskaźnik zużycia obręczy. Otwory na szprychy nie są kapslowane.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu internetowego Rowerek.pl. Nasi pracownicy sa do dyspozycji i chętnie pomogą w wyborze odpowiednich akcesoriów.


Może zainteresują Cię także:

Pozycjonowanie

pixel