Infolinia: 796 935 555

Dywaniki samochodowe

( ilość produktów: 2 )

Dywaniki uniwersalne do samochodu – podstawowy element wyposażenia

Dywaniki to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego samochodu – nie tylko osobowego. Ich głównym celem jest ochrona wykładziny podłogowej przed wodą, brudem i zniszczeniem – m.in. wytarciem. Wybierając dywaniki do samochodu, należy zwracać uwagę przede wszystkim na ich rozmiar. Nieprawidłowy dobór wielkości dywanika może powodować jego zwijanie – a to zdecydowanie zmniejsza bezpieczeństwo w trakcie prowadzenia pojazdu. Ponadto warto sugerować się nie tylko samym materiałem, z którego je wykonano, ale i jego grubością oraz odpornością np. na ścieranie. W przypadku dywaników gumowych znaczenie ma fakt, czy w wyższych temperaturach nie wytwarzają one nieprzyjemnego zapachu. Dywaniki do samochodu welurowe powinny z kolei posiadać wykończenie, które nie będzie nieestetycznie się strzępiło po kilku tygodniach użytkowania.

Dywaniki do samochodu welurowe czy gumowe?

Wybierając dywaniki do samochodu, stajemy zazwyczaj przed wyborem: „Welurowe czy gumowe?”. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, które z nich są lepsze – wszystko zależy od potrzeb kierowcy czy sposobu użytkowania pojazdu. Obydwa rodzaje dywaników mają swoje plusy i minusy. Wersja gumowa jest zdecydowanie praktyczniejsza – chociażby w kwestii czyszczenia, które zajmuje znacznie mniej czasu niż w przypadku dywaników welurowych. Gumę wystarczy jedynie wytrzepać lub – w razie potrzeby – opłukać pod ciśnieniem bieżącej wody.

Co więcej, dywaniki gumowe skutecznie zapobiegają przedostawaniu się cieczy do samochodowej podłogi. W przypadku dywaników welurowych prawdopodobieństwo jej zniszczenia jest wyższe. Samo ich czyszczenie również jest bardziej skomplikowane i czasochłonne – plamy z błota wymagają często intensywnego szorowania przy użyciu odpowiednich środków. Dywaniki do samochodu welurowe prezentują się jednak znacznie lepiej niż te wykonane z gumy. Wielu kierowców decyduje się więc na zastosowanie dywaników welurowych w suchych okresach roku, kiedy do auta wnosi się zdecydowanie mniejsze ilości wody i błota, z kolei jesienią i zimą – zamienia je na dywaniki gumowe.

Dywaniki do samochodu w asortymencie Rowerek.pl

Oferta sklepu Rowerek.pl – zarówno internetowego, jak i stacjonarnego zlokalizowanego w Zielonej Górze – obejmuje wysokiej jakości dywaniki do samochodu uniwersalne. To zestawy czterech czarnych dywaników – dwóch do przodu i dwóch do tyłu pojazdu – produkowanych w Polsce przez markę Alpino. To dywaniki wykonane z wytrzymałego weluru, odpornego na uszkodzenia i nieprzepuszczającego wody.

Welur zatrzymuje wszelkiego rodzaju nieczystości, skutecznie chroniąc wykładzinę na podłodze pojazdu. Ich spód został pokryty antypoślizgowym tworzywem, a wykończenie prezentuje się wyjątkowo estetycznie. Uniwersalne dywaniki współgrają z wystrojem niemal każdego samochodu i od razu przykuwają uwagę swoim starannym wykonaniem. Sprawdź, który ich rozmiar jest odpowiedni do Twojego pojazdu, i zadbaj o czystość w jego wnętrzu.

Pozycjonowanie

pixel