Infolinia: 796 935 555

Rękawiczki rowerowe

( ilość produktów: 159 )

Bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze powinno być dla każdego użytkownika jednośladu kwestią priorytetową. Niektóre akcesoria, które mogą na pierwszy rzut oka wydać się zbędne, w rzeczywistości potrafią znacząco polepszyć komfort w czasie jazdy. Do takich produktów zaliczyć można m.in. rękawice kolarskie. Nie, nie są one przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów. Podczas amatorskiej jazdy po mieście i w terenie także sprawdzą się doskonale.

Dlaczego warto zdecydować się na rękawiczki na rower?

Powodów jest wiele, a z niektórych z nich można nawet nie zdawać sobie sprawy. Chodzi jednak przede wszystkim o to, że dzięki tym niepozornym akcesoriom, można naprawdę polepszyć swój komfort w trakcie jazdy. Wyobraźmy sobie np., że wybieramy się na wycieczkę w trudnym terenie, która trwa 2-3 godziny. Drgania, które powoduje jazda po wertepach, przechodzą przez całe ciało, aż do dłoni, które po niedługim czasie, narażone na takie „przygody”, mogą po prostu zacząć drętwieć. W takim przypadku bezpieczna jazda nie jest możliwa, bo nie ma się pełnej kontroli nad kierownicą. Tymczasem wystarczy założyć rękawiczki kolarskie ze specjalnymi, żelowymi wkładkami, które w znacznym stopniu zredukują poziom drgań i uczynią poruszanie się na rowerze bezpieczniejszym i przyjemniejszym.

Rękawiczki na rower – inne korzyści ich posiadania

Kolejnym powodem, dla którego warto zakupić rękawiczki kolarskie, jest fakt, że w razie upadku ochronią one dłonie przed zadrapaniami i skaleczeniami. Naturalnym odruchem człowieka jest, że podczas upadku podpiera się w pierwszej kolejności dłońmi, które są najbardziej narażone na uszkodzenia. Wiedzą o tym szczególnie kolarze wybierający jazdę w trudnych warunkach, gdzie to kraksy zdarzają się bardzo często.

Co więcej, rękawiczki rowerowe sprawiają, że uchwyt jest pewniejszy. Gdy jest bardzo gorąco, a dłonie pocą się jak szalone, rękawice wchłoną jego nadmiar i sprawią, że rowerzysta będzie w stanie stabilnie trzymać kierownicę. Podobnie jest w chłodne dni – zgarbiałe, przemarznięte dłonie nie mają takiego czucia, jak w normalnych warunkach, a dobrze dobrane rękawiczki ogrzeją je i zapobiegną wychłodzeniu.

Rękawice na rower w sklepie Rowerek.pl

W asortymencie sklepu internetowego Rowerek.pl, mającego swoją stacjonarną siedzibę w Zielonej Górze, znajduje się duży wybór rękawiczek rowerowych dla wszystkich rowerzystów. Oferta obejmuje rękawiczki rowerowe damskie, rękawiczki rowerowe męskie oraz rękawiczki rowerowe dla dzieci. Poszczególne modele są dopasowane do różnych stylów jazdy, preferencji i pór roku – są wśród nich rękawice długie, krótkie i posiadające dodatkowe ocieplenie rękawiczki na zimę. Można wybierać spośród modeli w stonowanych i bardziej wyrazistych kolorach, posiadających silikonowe, tłoczone wzory i odblaskowe elementy zwiększające widoczność rowerzysty na drodze. Wszystkie produkty pochodzą od sprawdzonych producentów, cieszących się doskonałą renomą wśród profesjonalistów.


Zobacz również:

Pozycjonowanie

pixel