Infolinia: 796 935 555

Zestawy

( ilość produktów: 22 )

Pęknięta opona? Taka usterka zdarzyła się chyba każdemu rowerzyście. Warto zawsze być przygotowanym na taką ewentualność, szczególnie kiedy wybieramy się w dłuższe trasy, zabierając ze sobą podręczne zestawy naprawcze, dostosowane do typu ogumienia w jednośladzie.

Zestaw naprawczy do opon bezdętkowych – krótki poradnik

Opony bezdętkowe są coraz częściej spotykane w różnych typach rowerów i od tradycyjnych modeli z dętkami różnią się między innymi tym, że są bardziej wytrzymałe i odporniejsze na przebicie. Znajdujące się wewnątrz nich mleczko skutecznie uszczelnia niewielkie przebicia i rozcięcia, tak aby mimo usterki można było kontynuować jazdę. Kiedy jednak uszkodzenie okaże się na tyle poważne, że dalsze podróżowanie nie jest możliwe, warto sięgnąć po zestawy naprawcze do systemów bezdętkowych.

Typowy zestaw naprawczy składa się z gumowych pasków i szpikulca z pilnikiem, niektóre uszkodzenia można naprawić łatką do opony, która zaklei większą dziurę. Przydatne okażą się w takich sytuacjach łyżki, pompka lub opcja dla nieco wygodniejszych pompka na CO2. Zapasowa dętka może się okazać jedynym kołem ratunkowym, w razie zbyt dużego rozcięcia opony więc warto mieć zawsze ze sobą choć jedną sztukę na wszelki wypadek.

Zestaw naprawczy do opon bezdętkowych rower – oferta sklepu Rowerek.pl

Zestaw naprawczy do opon bezdętkowych może okazać się nieocenioną pomocą w uporaniu się z nieprzewidzianymi trudnościami na trasie. Wśród produktów z tej kategorii dostępnych w ofercie sklepu Rowerek.pl można wymienić np. Zestaw naprawczy do opon Tubeless Lezyne Classic Tubeless Kit. W jego skład wchodzą: narzędzie do wkładania gumek wraz z pilnikiem przeznaczonym do oczyszczenia dziury w oponie oraz 5 zapasowych wkładów. Gumki służą do zatkania dużej dziury w oponie i umożliwienia rozprowadzenia mleczka po całej jej wewnętrznej powierzchni.

Godny polecenia jest również Caffelatex Zestaw do uszczelniania systemów bezdętkowych Wersja M, na który składają się: taśma uszczelniająca obręcz od strony szprych (na dwa koła), dwa zawory presta z aluminiowymi kapturami ochronnymi, klucz do odkręcania wkładów zaworów presta, innowacyjny uszczelniacz Caffe latex na bazie syntetycznego lateksu oraz instrukcja konwersji i komplet naklejek.

Pozycjonowanie

pixel