Infolinia: 796 935 555

Oleje do łańcucha rowerowego

( ilość produktów: 54 )

Posiadanie roweru wiąże się z koniecznością dbania o to, by wszystkie elementy wyposażenia jednośladu funkcjonowały w prawidłowy sposób. Poza systematycznym sprawdzaniem stanu technicznego pojazdu bardzo istotna jest również odpowiednia konserwacja. W grupie czynności, o których powinien pamiętać każdy kolarz, znajduje się m.in. smarowanie łańcucha. Zapewnia ono właściwą pracę układu napędowego jednośladu – dzięki niemu tarcie zostaje zredukowane i łańcuch pracuje bezgłośnie. Brak regularnego smarowania przyczynia się m.in. do skrócenia żywotności łańcucha oraz zmniejszenia efektywności pedałowania. Do konserwacji wykorzystuje się oleje i smary do łańcucha rowerowego. Należy pamiętać o tym, że tego typu produkty aplikuje się po dokładnym wyczyszczeniu łańcucha. Niezwykle ważne jest zwracanie uwagi na to, by olej znalazł się jedynie wewnątrz ogniw łańcucha. Po zakończeniu smarowania należy dokładnie wytrzeć łańcuch z zewnątrz, by nie przyklejały się do niego zanieczyszczenia.


Oleje do smarowania łańcucha – rodzaje

To, jaki olej do łańcucha należy zastosować, zależy m.in. od warunków jazdy. Produkty dostępne na rynku dzielą się na oleje przeznaczone do jazdy w suchych warunkach oraz oleje przeznaczone do jazdy w mokrych warunkach. W sklepach nabyć można także oleje uniwersalne. Popularnym produktem, wykorzystywanym do jazdy w suchych warunkach, jest smar teflonowy do łańcucha rowerowego. Jego cechę charakterystyczną stanowi pozostawianie trwałej, śliskiej powłoki, co powoduje, że do łańcucha nie przywierają zanieczyszczenia. Wysokiej jakości oleje wytwarzane są m.in. przez firmę Finish Line.


Oleje do łańcucha dostępne w Rowerek.pl

Oleje i smary do łańcucha dostępne są na stronie Rowerek.pl. W ofercie znajdują się także inne produkty niezbędne do prawidłowego pielęgnowania pojazdu, m.in. szczotki do czyszczenia łańcucha. Asortyment sklepu obejmuje również liczne części oraz akcesoria kolarskie, wśród których każdy miłośnik jazdy na dwóch kółkach może znaleźć komponenty dopasowane do swoich potrzeb i preferencji.Zobacz także:

Pozycjonowanie

pixel