Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Preparaty do opon rowerowych

( ilość produktów: 21 )

Przebicie opony to jedna z najczęstszych usterek, z jakimi mają do czynienia rowerzyści. Istnieje wiele sposobów na to, by sobie z nią poradzić, a jednym z najlepszych i najbardziej wygodnych jest zastosowanie płynu uszczelniającego do dętek rowerowych.

Płyn uszczelniający do opon rowerowych – jak go stosować?

Uszczelniacz do dętek okazuje się nieocenioną pomocą wtedy, kiedy jest się w trasie, bo pozwala zreperować dętkę bez żadnych dodatkowych akcesoriów i dokończyć przejażdżkę. Aby go zaaplikować, nie trzeba zdejmować koła, co znacznie ułatwia zadanie. Wystarczy wlać go do dętki, napompować koło i kilka razy nim zakręcić, aby płyn mógł zostać równomiernie rozprowadzony po całej wewnętrznej powierzchni. Kiedy planuje się dłuższą wyprawę rowerową w trudnym terenie, warto użyć płynu uszczelniającego prewencyjnie. Kiedy znajdzie się on już w dętce, to może działać nawet przez 1-2 lat (w zależności od wybranego typu). Trzeba zaznaczyć, że ta metoda sprawdza się tylko w przypadku uszkodzenia zewnętrznej strony dętki. Dużo mniej skuteczna okazuje się ona w przypadku przebić po bokach i od strony obręczy.


Uszczelniacz do opon rowerowych – który wybrać?

Spray naprawczy do opon i inne preparaty o takim przeznaczeniu jest zazwyczaj dostępny w poręcznych, niewielkich opakowaniach, które bez trudu zmieszczą się w plecaku, torbie rowerowej czy sakwie. W sklepie rowerek.pl dostępnych jest wiele produktów tego rodzaju. Warto wspomnieć np. o USZCZELNIACZU NAPRAWCZYM DO OPON ZEFAL PUNCTURE RAPAIR SPRAY 150 ML. Poradzi sobie on świetnie z przebiciem o średnicy nie przekraczającej 2 mm. Sprawdzi się w przypadku samych dętek, jak i opon bezdętkowych. Trzeba podkreślić, że mimo iż preparat uszczelni przebicie, to i tak wymiana opony po skończonej trasie jest konieczna, gdyż spray jest rozwiązaniem doraźnym. Kolejnym godnym polecenia preparatem jest m.in. USZCZELNIACZ DO OPON EFFETTO MARIPOSA CAFFELATEX 1000 ML. Po zaaplikowaniu do dętki czy koła spienia się on i równomiernie osadza się wewnątrz. W jego składzie nie ma amoniaku ani żadnych innych środków chemicznych, które mogłyby spowodować uszkodzenie opony, więc jest bezpieczny i uniwersalny. Oferta preparatów uszczelniających do dętek i opon jest w sklepie rowerek.płyty jest bogata i rozbudowana. W przypadku trudności ze znalezieniem odpowiedniego preparatu, można liczyć na profesjonalne doradztwo ze strony personelu.Być może zainteresują Cię także:

Pozycjonowanie

pixel