Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kaski rowerowe

( ilość produktów: 67 )

Bezpieczeństwo użytkownika jednośladu to najważniejsza kwestia, którą należy mieć na uwadze podczas jazdy na rowerze. Z tego względu każdy, zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowany fan kolarstwa, powinien posiadać kask. Jakość akcesorium odgrywa niezwykle istotną rolę – ma ono za zadanie zabezpieczyć głowę rowerzysty, jeśli dojdzie do wypadku. Nie ma znaczenia, czy dana osoba preferuje jazdę po trudnym terenie, czy porusza się jedynie po ścieżkach rowerowych. Każdy upadek może bowiem mieć negatywny wpływ na zdrowie użytkownika pojazdu. Mając to na uwadze, warto wyposażyć się w solidny kask. W grupie godnych polecenia produktów znajdują się m.in. kaski rowerowe Lazer, Author oraz MET.

Kaski kolarskie – rodzaje

Kaski, dostępne w sklepach zajmujących się sprzedażą części i akcesoriów kolarskich, różnią się od siebie w zależności od tego, do jakiego typu jazdy są przeznaczone. Kaski rowerowe MTB są najczęściej traktowane jako produkty uniwersalne. Przeważnie w jeździe górskiej wykorzystuje się kask rowerowy z daszkiem. Ma on za zadanie chronić użytkownika jednośladu przed słońcem, jak i gałęziami, z którymi rowerzysta może mieć styczność w przypadku poruszania się po lesie. W ekstremalnych odmianach kolarstwa najczęściej stosuje się kaski rowerowe full face. Przypominają one swoim wyglądem akcesoria wykorzystywane w trakcie jazdy motocyklem. Są mocno zabudowane, by chronić nie tylko głowę rowerzysty, ale również jego szczękę. Kaski rowerowe szosowe przeważnie nie są wyposażone w daszek, a ich kształt ma korzystny wpływ na aerodynamikę. W przypadku tego typu kasków istotną kwestię stanowi jak najniższa masa. Na rynku dostępne są również akcesoria dla właścicieli rowerów miejskich. Swoją stylistyką odbiegają one od kasków MTB czy szosowych – cechują się mniej sportowym designem.

Kaski rowerowe – o czym pamiętać przy zakupie?

Szukając odpowiedniego kasku rowerowego, należy wziąć pod uwagę, w jakich warunkach będzie on wykorzystywany. Inne potrzeby ma osoba uprawiająca kolarstwo szosowe, a inne rowerzysta, który preferuje jazdę po trudnym terenie. Oprócz tego, niezwykle istotnym aspektem jest rozmiar kasku. Akcesorium to musi być w pełni dopasowane do głowy kolarza. W tym celu, korzystając z miarki krawieckiej, należy zmierzyć obwód głowy (na wysokości czoła, nad uszami). Dzięki temu możliwe będzie wybranie właściwego kasku z oferty danego producenta. Poszczególne produkty różnią się od siebie także stopniem wentylacji. W przypadku intensywnych treningów lepszym rozwiązaniem są kaski posiadające większą liczbę otworów.

Kaski rowerowe męskie, damskie i dziecięce w Rowerek.pl

W części i akcesoria kolarskie w atrakcyjnych cenach można zaopatrzyć się w sklepie Rowerek.pl. W ofercie dostępne są kaski rowerowe damskie, męskie oraz dziecięce. Asortyment obejmuje produkty marek popularnych wśród rowerzystów na całym świecie, takich jak Author, MET i Lazer. Warto pamiętać o tym, że kask ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo użytkownika pojazdu. Należy zatem zwrócić szczególną uwagę na to, by był on solidnie wykonany i w pełni dopasowany do potrzeb rowerzysty.


Zobacz także:

Pozycjonowanie

pixel