Infolinia: 796 935 555

Kaski dziecięce na rower

( ilość produktów: 2 )
Dla dzieci najważniejsza jest zabawa – swobodna, spontaniczna, dająca poczucie wolności i pozwalająca odkrywać świat na własnych warunkach. Rolą dorosłych jest zapewnienie swoim pociechom odpowiednich warunków do takiej aktywności, tzn. przede wszystkim zadbanie o ich bezpieczeństwo, bo o nim pochłonięte zdobywaniem nowych umiejętności maluchy zwyczajnie nie pamiętają. Kiedy latorośl zaczyna swoją przygodę z jazdą na rowerze, koniecznie trzeba zaopatrzyć ją w odpowiednio dopasowany kask rowerowy.

Kaski rowerowe dla dzieci – mała rzecz, a robi różnicę

Nigdy dość rozmów o tym, jak ważne jest zadbanie o bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze. Dzieci od samego początku należy uczyć dobrych praktyk i nawet na krótką przejażdżkę blisko domu zakładać im kaski. Jak wiadomo, wypadki mogą zdarzyć się w najmniej oczekiwanych okolicznościach, dlatego tak ważne jest, by zawsze być na taką okoliczność przygotowanym. Chyba nie trzeba nikomu przypominać, jak groźne w skutkach mogą być urazy głowy, przed którymi kaski rowerowe chronią naprawdę skutecznie. Dzieci nie będą mieć oporów (albo będą mieć opory nieco mniejsze) przed zakładaniem kasku, jeśli zobaczą, że i dorośli o tym nie zapominają. Ponadto zachęcić je może wybór modelu, który jest dla nich atrakcyjny pod względem wizualnym i ma na sobie np. nadruk z bohaterami ulubionych bajek albo ma ciekawe graficzne, kolorowe wzory. Tak jak nie powinno się dzieciom kupować najtańszych okularów, tak i pierwszy lepszy kask nie będzie dobrym wyborem. Choć mogą one sprawiać wrażenie profesjonalnych, to najczęściej takie nie są, a jeśli w grę wchodzi bezpieczeństwo i dobro naszych pociech, nigdy nie należy stosować półśrodków. Dobrej jakości kaski są przede wszystkim trwałe i solidnie wykonane. Wszystkie ich elementy są idealnie do siebie dopasowane i trwale zespolone. Muszą one być również wygodne i zapewniać małym miłośnikom jazdy na rowerze maksimum komfortu. Oprócz dopracowanej konstrukcji, równie istotna jest jakość i rodzaj zastosowanych do ich produkcji materiałów. Ważne, by były to surowce, które nie będą uczulały wrażliwej skóry dzieci, która jest przecież o ile delikatniejsza niż u dorosłych. Warto także zwrócić uwagę na to, czy kaski wyposażone są w dodatkowe akcesoria, takie jak choćby odblaskowe elementy, dzięki którym maluchy są lepiej widoczne na drodze.

Kask rowerowy dla dzieci regulowany – przegląd oferty sklepu Rowerek.pl

W asortymencie sklepu Rowerek.pl akcesoria rowerowe dla dzieci zajmują bardzo ważne miejsce. W przypadku kasków selekcja dostępnych produktów została przeprowadzona ze szczególną starannością, tak aby spełniały one nie tylko wszystkie wymagane normy bezpieczeństwa, ale też żeby podobały się ich przyszłym użytkownikom. Jeśli chodzi o kask rowerowy dla dzieci, to rozmiary są jednym z decydujących o wyborze czynników. Ważne, aby dobrze przylegały one do głowy, bo tylko wtedy będą chronić ją w należyty sposób. Ponadto nie będą się przesuwać i opadać w czasie jazdy. Idealne dopasowanie pomogą zapewnić paski regulacyjne. Wśród produktów dostępnych w ofercie sklepu Rowerek.pl na wyróżnienie zasługuje m.in. Kask Author Mirage, który występuje w kilku wersjach kolorystycznych. Wykonano go w technologii In-Molding, polegającą na trwałym połączeniu wewnętrznej i zewnętrznej części kasku. Zyskuje on dzięki temu większą wytrzymałość. Prezentowany model posiada 12 otworów wentylacyjnych, a te znajdujące się od strony czoła zostały dodatkowo wyposażone w siateczkę przeciw owadom. Co więcej, wyposażono go we wkładki antybakteryjne, dzięki czemu korzystanie z niego jest higieniczne. Spełnia on wymogi i standardy obowiązujące w Unii Europejskiej, co potwierdza zgodność z normą EN 1078. Nie bez znaczenia jest również jego atrakcyjna cena. Więcej dobrej jakości akcesoriów do jazdy na rowerze dla najmłodszych można znaleźć w sklepie Rowerek.pl.

Sprawdź również:

Pozycjonowanie

pixel