Infolinia: 796 935 555

Rogi do kierownicy rowerowej

( ilość produktów: 10 )

Rogi rowerowe współcześnie rzadko kiedy są fabrycznie montowane na kierownicy. O ile w latach 90. ubiegłego wieku ten dodatek w rowerach górskich był standardem, o tyle obecnie decydują się na niego raczej ci rowerzyści, którzy sporo jeżdżą w trudnym terenie i pokonują znaczne dystanse. Dlaczego właśnie oni? Aby to zrozumieć, należy wyjaśnić, do czego właściwie służą rogi. Otóż ich zadaniem jest odciążenie nadgarstków i dłoni, zmęczonych długim trzymaniem kierownicy w jednej pozycji. Ręce kurczowo ściskające kierownice dość szybko cierpną, a rogi pozwalają na zmianę ich ułożenia na wygodniejszą i bardziej komfortową. Ponadto na rogach można łatwo się oprzeć i stanąć na pedałach, przenosząc tym samym ciężar ciała do przodu. W takiej pozycji o wiele łatwiej jest pokonywać strome podjazdy.


Rogi rowerowe Author

W sklepie z akcesoriami i częściami rowerowymi Rowerek.pl dostępne są m.in. rogi rowerowe renomowanej firmy Author. Wybierać można spośród modeli ergonomicznych, giętych i prostych. Ich rdzeń wykonany jest z wytrzymałego i jednocześnie lekkiego aluminium. Wybrane modele posiadają dodatkowo pokrycie z gumy pokrytej wypustkami, zapobiegającymi ślizganiu się dłoni. Spory wybór wersji kolorystycznych z pewnością usatysfakcjonuje każdego właściciela jednośladu.


Rogi do kierownicy – czym kierować się przy ich wyborze?

Wybór konkretnego modelu rogów do kierownicy zależy od kilku czynników. Pierwszym z nich są indywidualne preferencje rowerzysty. To, co dla jednej osoby jest najbardziej komfortowym i najbardziej trafnym rozwiązaniem, niekoniecznie sprawdzi się w przypadku innego rowerzysty. Po drugie – przyjmuje się, że do jazdy offroadowej najlepsze są klasyczne rogi rowerowe, zaś do jazdy turystycznej, na długich dystansach polecane są ergonomiczne uchwyty ze zintegrowanymi rogami. W jeździe po mieście rogi raczej się nie przydadzą. Ewentualnie można pokusić się o zakup roweru z kierownicą, która jest zintegrowana z bardzo krótkimi rogami.Zobacz również:

Pozycjonowanie

pixel