Infolinia: 796 935 555

Błotniki rowerowe 27,5 - 29 cali

( ilość produktów: 26 )

O ile w lecie nie wydaje się to konieczne, o tyle w okresie wiosennym i jesiennym, kiedy opady deszczu są częstsze i bardziej intensywne, założenie błotników na rower jest bardziej niż zasadne. Każdy, komu choć raz zdarzyło się zabrudzić ubranie brudną wodą lub błotem wydostającym się spod kół w drodze do pracy czy szkoły, nigdy więcej nie zaniedbał tej operacji. Montaż błotników jest bardzo prosty i można bez problemu zrobić to samodzielnie, ale można też udać się z tym do serwisu, gdzie cała operacja przebiegnie szybko i profesjonalnie.

Dobór odpowiedniego rozmiaru błotników

Aby wszystko funkcjonowało tak jak należy, błotniki do roweru muszą być dostosowane zarówno do typu jednośladu, jak i rozmiaru opon. Błotniki rowerowe 28 i błotniki rowerowe 29 to jedne z częściej spotykanych modeli. Ich wybór w sklepie z akcesoriami i sprzętem rowerowym Rowerek.pl jest naprawdę spory. Można tam zaopatrzyć się w błotniki do MTB 29 SKS VELO 65 Mountain 29". Wyprodukowano je z wykorzystaniem wysokiej jakości sztucznego tworzywa, które jest jednocześnie lekkie i bardzo wytrzymałe. Tylny błotnik posiada poszerzony, zintegrowany chlapacz. Montaż tego modelu jest bardzo prosty. Wystarczy wsunąć go pod rurę podsiodłową, a następnie zaczepić i zabezpieczyć gumką. Pręty do montażu znajdują się w zestawie.

Błotniki trekking 28

Najwięcej na zamontowaniu błotników mogą skorzystać rowerzyści preferujący jazdę trekkingową w trudniejszych warunkach. W mieście oczywiście też można natrafić na zamoknięte i błotniste miejsca, ale o wiele więcej jest ich w lasach i terenach za miastem. Dla miłośników jazdy trekkingowej sklep Rowerek.pl ma wiele propozycji. Warto zwrócić uwagę np. na błotniki rowerowe SKS 28. Marka SKS Scheffer Klute Sundern jest znanym i cenionym producentem błotników, pompek, kluczy podręcznych oraz innych akcesoriów rowerowych. Akcesoria tej firmy charakteryzują się wytrzymałością, dobrą jakością i nowoczesnym designem. Wśród propozycji sklepu Rowerek.pl znajduje się sporo produktów tego brandu. Jest wśród nich błotnik przedni SKS Shockboard XL 29". Dzięki mocowaniu na adapter „quick release” można go szybko i samodzielnie założyć i wymontować samodzielnie. Nie są do tego potrzebne żadne narzędzia. Szczególnie poleca się go użytkowników MTB lubiących ekstremalną jazdę w naprawdę trudnych warunkach.

Dlaczego warto zainwestować w błotniki dobrej jakości?

Błotniki warto montować nie tylko ze względu na swoją wygodę i komfort jazdy, ale też z uwagi na bezpieczeństwo naszych współtowarzyszy, jeśli preferujemy wyprawy w grupie. Również rowery będą wdzięczne, jeśli zostaną doposażone w tego rodzaju akcesoria. Mniej zabrudzeń w okolicach ramy i innych elementów konstrukcyjnych oznacza mniej kłopotów z czyszczeniem oraz mniejsze ryzyko wystąpienia rdzy. Co ważne, błotniki naprawdę nie są drogie. Oczywiście można kupić ekskluzywne modele, które posiadają szereg dodatkowych funkcji, ale nawet najprostsze modele zapewnią ochronę sprzętu i użytkownika na pożądanym poziomie.


Zobacz również:

Pozycjonowanie

pixel