Infolinia: 796 935 555

Akcesoria do fotelików rowerowych

( ilość produktów: 10 )

Podróżowanie z maluchem na rowerze to bez wątpienia ogromna przyjemność dla opiekuna i dziecka, ale też spora odpowiedzialność i wyzwanie. Wszystkie zasady dotyczące bezpiecznego przewożenia naszych pociech na rowerze powinny być przestrzegane w 100%, a sprzęty i akcesoria, z których korzystamy muszą spełniać najwyższe standardy. Dotyczy to w szczególności fotelików rowerowych.

Fotelik rowerowy dla dziecka – czym się kierować przy wyborze?

Zaszczepienie w dzieciach pasji do jazdy na rowerze warto praktykować już od najmłodszych lat, bo jest to ten rodzaj aktywności, którzy może im przynieść wiele dobrego. Aby można było podróżować z maluchem bezpiecznie i zapewnić mu odpowiedni komfort, trzeba oczywiście zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, a ich wybór jest naprawdę spory. W tym artykule mowa będzie o fotelikach dziecięcych, ale warto wiedzieć, że różnego rodzaju przyczepki także mogą być świetną alternatywą. Wracając jednak do fotelików – ich wybór trzeba uzależnić przede wszystkim od tego, czy chcemy wozić dziecko na bagażniku, czy z przodu oraz od tego, jakie w tym obszarze ma możliwości nasz rower. Druga kwestia – wiek dziecka. Przyjmuje się, że już 9-miesięczne maluchy mogą bezpiecznie podróżować w foteliku, ale model musi być dostosowany do ich wieku, wzrostu i poziomu rozwoju psychomotorycznego. Producenci zazwyczaj nie podają maksymalnego wieku, do jakiego oferowanie przez nich modele fotelików mogą być użytkowane. Bardziej istotnym czynnikiem jest tutaj waga. W przypadku fotelików montowanych z przodu najczęściej wartością graniczną jest ciężar 15 kg, zaś tych mocowanych z tyłu – 22 kg

Części do fotelików rowerowych w ofercie sklepu rowerek.pl

W użytkowaniu fotelików rowerowych bardzo ważne jest, by wszystkie jego elementy konstrukcyjne były w pełni sprawne. Jeśli jakakolwiek część się zużyje lub zniszczy, należy bezzwłocznie wymienić ją na nową. W sklepie rowerek.pl dostępnych jest wiele akcesoriów i części zamiennych do fotelików rowerowych, wśród których można wymienić choćby pokrowiec na fotelik rowerowy, zapobiegający jego zabrudzeniu bądź przedwczesnemu zużyciu oraz stelaż do fotelika rowerowego. Trzeba wyraźnie podkreślić, że korzystanie z oryginalnych części zamiennych i akcesoriów jest konieczne, by zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze, więc należy wybierać tylko takie komponenty, które pochodzą z kolekcji producenta i są dedykowane do konkretnych modeli.


Być może zainteresuje Cię również:

Pozycjonowanie

pixel