Infolinia: 796 935 555

Piasty rowerowe przednie

( ilość produktów: 34 )

Koło należy do grupy najpopularniejszych części rowerowych. Jego środkową część stanowi piasta – element, który jest połączony z obręczą za pomocą szprych (specjalnych prętów). Komponent ten obraca się na osi zamocowanej do ramy jednośladu. Piasta koła przedniego ma stosunkowo prostą konstrukcję, ponieważ musi ona jedynie pozwolić na swobodny obrót koła. W przypadku gdy zachodzi potrzeba wymiany tej części warto sięgnąć po produkt solidny, wykonany z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu będzie on cechował się dużą wytrzymałością oraz zapewni prawidłowe funkcjonowanie pojazdu.

Piasty rowerowe przednie – mocowanie oraz sposób łożyskowania

Poszczególne typy piast, które można znaleźć w sklepach z wyposażeniem rowerowym, różnią się od siebie m.in. zastosowanymi łożyskami. W konstrukcji piast występować mogą zwykłe łożyska kulkowe. Takie rozwiązanie nie wymaga poniesienia dużych kosztów. Kolejny rodzaj to piasty wyposażone w łożyska maszynowe. Jeśli ulegną one zużyciu, to można bez problemu wymienić je na nowe. Na rynku dostępne są także piasty pakietowe, w których znajduje się kilka zespołów łożysk. Wytwarza się je w taki sposób, by funkcjonowały one jak najdłużej i zapewniały możliwie niską masę. Różnice pomiędzy piastami wynikają nie tylko z rodzaju zastosowanych w nich łożysk, ale i sposobu mocowania do ramy pojazdu. Możliwe rozwiązania to mocowanie „na motylka”, z użyciem szybkozamykacza, na sztywną oś albo za pomocą standardowych nakrętek. Dodatkowo, piasty wykorzystywane w rowerach przeznaczonych do jazdy miejskiej niekiedy mają wbudowane dynamo.

Przednie piasty rowerowe w Rowerek.pl

Akcesoria i części rowerowe, takie jak np. przednia piasta, dostępne są w sklepie internetowym Rowerek.pl. Zakupu niezbędnych komponentów dokonać można za pośrednictwem strony lub w placówce stacjonarnej. Podczas szukania odpowiednich elementów wyposażenia warto zwracać uwagę przede wszystkim na jakość produktów, która ma wpływ zarówno na komfort użytkownika jednośladu, jak i jego bezpieczeństwo podczas jazdy.


Sprawdź także:

Pozycjonowanie

pixel