Infolinia: 796 935 555

Okulary przeciwsłoneczne sportowe, rowerowe i akcesoria

( ilość produktów: 35 )

Okulary to jedno z podstawowych akcesoriów na rower. Trudno się bez nich obyć nie tylko wtedy, gdy słońce mocno grzeje, ale również podczas jazdy w trudnych warunkach, kiedy jesteśmy narażeni na takie niedogodności, jak panoszące się wszędzie insekty, kurz, piach czy błoto.

Okulary rowerowe fotochromowe – dlaczego warto je wybrać?

Okulary nie tylko chronią nasze oczy przed promieniowaniem słonecznym, ale też przed wieloma innymi szkodliwymi czynnikami, dlatego nie powinno się o nich zapominać również podczas jazdy w pochmurne dni i wieczorami. Problem pojawia się wtedy, gdy jedna para to za mało – okulary przeciwsłoneczne rowerowe w swojej podstawowej wersji mają ciemne szkiełka, przez które w momencie, gdy zapada zmrok, nie widać już praktycznie nic, a oczy przecież nadal chronić trzeba. Idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, dla których wożenie ze sobą kilku par okularów dostosowanych do różnych warunków i pór dnia jest niewygodne i nieporęczne, są okulary fotochromowe. Wyposażone są one w specjalny rodzaj szkieł posiadających zdolność adaptacji do różnych warunków oświetleniowych. Co to oznacza? Mówiąc najprościej – przyciemniają się, kiedy jest jasno i rozjaśniają, kiedy słońce zachodzi za horyzont. Sprawdzą się one doskonale szczególnie w przypadku entuzjastów jazdy MTB. Dynamiczne przejazdy w obszarach górzystych, gdzie porośnięte gęstym lasem zbocza przeplatają się z odkrytymi polanami i zboczami, wymagają zastosowania okularów, które są w stanie szybko zaadaptować się do zmieniających się warunków.

Okulary na rower w sklepie rowerek.pl

W poszukiwaniu dobrej jakości okularów na rower warto zajrzeć do sklepu rowerek.pl. Dostępne w ofercie modele pochodzą z kolekcji zaufanych i cenionych producentów. Warto zwrócić uwagę np. na OKULARY ACCENT WIND CZARNO - GRAFITOWE MATOWE Z ADAPTEREM i 2 PARAMI SOCZEWEK. Model ten wyposażony jest w specjalny adapter umożliwiający montaż szkieł korekcyjnych. Oprawki wykonane są z nylonu, a soczewki – z wytrzymałego poliwęglanu z powłoką antyrefleksyjną. Okulary mają filtr UV 400. Godne polecenia są również OKULARY ACCENT HERO. Wyposażono je w szersze od standardowych soczewki, dla zapewnienia jeszcze lepszej ochrony przed promieniami słonecznymi, owadami czy kurzem. Soczewki można wymieniać, dopasowując je do zmieniającej się widoczności. Jeszcze więcej ciekawych propozycji można znaleźć w asortymencie sklepu rowerek.pl.


Być może zainteresuje Cię również:

Pozycjonowanie

pixel