Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Napinacze, prowadnice łańcucha

( ilość produktów: 4 )

Napinacze rowerowe to akcesoria, z których korzystają głównie miłośnicy ekstremalnej jazdy na rowerze, bo to właśnie podczas tego rodzaju aktywności w jednośladach najczęściej dochodzi do spadania łańcucha i jego destabilizacji.

Prowadnice łańcucha i napinacze – jaka jest ich rola?

Napinacze łańcuchów wyglądają niepozornie i mają niewielkie rozmiary, ale ich funkcja jest znacząca. Służą one do zapewnienia prawidłowego ułożenia łańcucha na zębatkach mechanizmu korbowego. Najczęściej łańcuchy spadają lub obluzowują się wtedy, gdy rower jest użytkowany w trudnym terenie, albo kiedy rowerzysta wykonuje na nim trudne ewolucje, zakończone lądowaniem ze znacznej wysokości. Kolarze górscy oraz amatorzy jazdy w stylu Enduro, Downhill czy Freeride wiedzą doskonale, o czym mowa. Istnieje wiele odmian napinaczy. Najprostsze modele mają nieskomplikowaną budowę i wyglądem przypominają nieruchomy wózek przedniej przerzutki. Inne mocuje się do mufy suportu i dociska jego misą.

Czy w rowerach turystycznych i miejskich napinacze również znajdują zastosowanie?

Odpowiedź jest krótka – tak! Ich rola nie ogranicza się wszak tylko do napinania i stabilizowania pozycji łańcucha, mogą one również zapobiegać niekontrolowanej zmianie biegów podczas podróżowania po nierównym terenie, a taki – jak wiadomo – można spotkać także na ulicach, chodnikach czy na spokojniejszych trasach podmiejskich. Ważne jest, aby dobrać napinacz w taki sposób, by pasował on do mechanizmu korbowego i kasety. Każdy, kto ma wątpliwości dotyczące wyboru najbardziej odpowiedniego produktu z tej kategorii, może liczyć na fachowe doradztwo ze strony specjalistów pracujących w sklepie rowerowym rowerek.pl.


Prowadnice łańcuchów i napinacze wysokiej jakości

Co prawda oferta dotycząca w/w akcesoriów nie jest w sklepie Rowerek.pl bardzo rozbudowana (wszak prowadnice i napinacze to towar raczej niszowy), to znalazły się w niej wyłącznie artykuły świetnej jakości, które spełnią wymagania doświadczonych i wymagających użytkowników. Wśród nich warta wspomnienia jest m.in. prowadnica łańcucha Dartmoor Keeper ISCG, ISCG-05, czarna anodowana. Górna prowadnica z pojedynczym ramieniem marki Dartmoor jest montowana w standardzie ISCG-05. Do jego produkcji wykorzystano lekkie i wytrzymałe aluminium, a element – dla zapewnienia największej precyzji – został obrobiony na CNC. Jest ona kompatybilna z mechanizmami korbowymi z pojedynczą zębatką od 30T do 38T. Produkt dedykowany jest do jednośladów przystosowanych do jazdy w stylu Enduro, All Mountain, XC oraz Trail. Sprzedawany jest w zestawie ze śrubami montażowymi (2 sztuki) i podkładkami dystansującymi (9 sztuk), a całość można uzupełnić jeszcze o dostępne w sklepie Rowerek.pl adaptery do mocowania napinacza.

Wszystkich zainteresowanych profesjonalnymi częściami i akcesoriami rowerowymi oferta sklepu Rowerek.pl z pewnością zainteresuje.

Pozycjonowanie

pixel