Infolinia: 796 935 555

Pedały SPD do roweru

( ilość produktów: 25 )

Skrót SPD pochodzi od nazwy Shimano Pedaling Dynamics – autorskiego mechanizmu zatrzaskowego stworzonego i opatentowanego przez firmę Shimano, stosowanego w rowerach górskich i jednośladach typu MTB, przeznaczonych do jazdy w trudnych warunkach. Na system składają się zarówno pedały, wyposażone w profesjonalny mechanizm zatrzaskowy, jak i bloki montowane do podeszwy buta. Stosowanie tego systemu najprościej rzecz ujmując służy temu, by stopy rowerzysty i pedały były na stałe połączone, co w konsekwencji znacząco ułatwia pedałowanie i poprawia wydajność.


Pedały rowerowe SPD

Co wyróżnia pedały rowerowe SPD? W porównaniu do swojego protoplasty – szosowych zatrzasków LOOK – pedały SPD wymagają zastosowania o wiele mniejszych bloków w obuwiu, dzięki czemu w butach tego typu można bez trudu się poruszać. Również sama czynność wpinania i wypinania butów z pedałów SPD przebiega sprawniej i szybciej. Jedynymi zarzutami, jakie można wysunąć w ich kierunku, to to, że przez płytsze zamocowanie nieco gorzej trzymają stopę i nie są zbyt odporne na dostawanie się do wewnątrz błota, co negatywnie wpływa na komfort jazdy, szczególnie w ekstremalnie trudnych warunkach.


Pedały SPD Shimano

W asortymencie sklepu rowerowego Rowerek.pl, mającego swoją stacjonarną siedzibę w Zielonej Górze, można znaleźć duży wybór pedałów i akcesoriów do pedałów typu SPD, odpowiednich zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych rowerzystów. W ofercie dostępne są m.in. pedały SPD dwustronne w systemie Click’r, dostosowane zarówno do jazdy w butach SPD, jak i tradycyjnym obuwiu sportowym. Dla zwiększenia bezpieczeństwa kierującego, wyposażone są dodatkowo w światła odblaskowe, a w celu zwiększenia komfortu użytkowania, siłę wpinania i wypinania obniżono maksymalnie, aby cały proces przebiegał szybko i bezwysiłkowo.


Bloki do pedałów SPD

Do prawidłowego korzystania z pedałów spd potrzebne są odpowiednie bloki. Można je kupić w zestawie z pedałami albo osobno. Sklep Rowerek.pl posiada w sprzedaży wiele modeli tych akcesoriów, w tym m.in. bloki pedałów Shimano z jednokierunkowym wypinaniem. Ich zaletą jest to, że są uniwersalne i pasują do większości pedałów MTB i turystycznych pochodzących z kolekcji tego producenta. Zestaw zawiera wszystkie akcesoria niezbędne do montażu, a ich zamocowanie jest na tyle proste, że nie wymaga wizyty w punkcie serwisowym.


Jazda na rowerze z pedałami SPD wymaga pewnego przygotowania, ale miłośnicy jednośladów zgodnie twierdzą, że jeśli opanuje się już tę sztukę, to nie chce się już wracać do tradycyjnych rozwiązań.Zobacz również:

Pozycjonowanie

pixel