Infolinia: 796 935 555

Łańcuchy do roweru 9 rzędowe

( ilość produktów: 20 )

Zadaniem łańcucha rowerowego jest wprawienie w ruch tylnego koła roweru. Powinien być on odpowiednio dopasowany do ilości rzędów w kasecie. Łańcuch 9-rzędowy pasuje więc do rowerów z napędem dziewięciorzędowym i jest węższy – jego szerokość wynosi 11/128 cala. Łańcuch jest jednym z elementów napędu rowerowego, które zużywają się najszybciej. Składa się on bowiem z ogniw, które regularnie się rozciągają. Stałe kontrolowanie jego stanu jest niezwykle ważne – z czasem nie działa on już tak płynnie, jak na początku i może powodować uszkodzenie napędu. Wymiana łańcucha rowerowego w odpowiednim czasie pozwala zapobiegać zniszczeniu zębatek i niezmiennie cieszyć się komfortem oraz bezpieczeństwem podczas jazdy. Decydując się na nowy łańcuch 9-rzędowy, najlepiej postawić na model tej samej marki, której rower posiadamy.

Łańcuch do kasety 9-rzędowej – do jakiego jednośladu?

Łańcuch rowerowy 9-rzędowy to jedno z najczęściej spotykanych w jednośladach rozwiązań. Jest on przeznaczony dla pojazdów z większą liczbą biegów. Stworzono go m.in. z myślą o użytkownikach rowerów szosowych, trekkingowych czy MTB, w których istotna jest duża liczba przełożeń. W przypadku tych jednośladów wymagana jest również wysoka wytrzymałość, ze względu na trudne warunki do jazdy. Łańcuch do kasety 9-rzędowej może być jednak z powodzeniem stosowany również w rowerach elektrycznych oraz miejskich.


Łańcuch Shimano 9-rzędowy i inne łańcuchy z Rowerek.pl

Asortyment sklepu internetowego Rowerek.pl oraz jego siedziby w Zielonej Górze obejmuje łańcuchy rowerowe 9-rzędowe cenionych producentów z branży, np. Accent, KMC czy Connex. To wysokiej jakości produkty, gwarantujące trwałość oraz bezpieczną jazdę w każdych warunkach. Szczególnie godny polecenia jest łańcuch 9-rzędowy CONNEX 9SE 124 ogniwa. To odporne na korozję rozwiązanie, które sprawdzi się doskonale w intensywnie użytkowanych rowerach elektrycznych. Dobrym wyborem okaże się również niklowany łańcuch KMC X9 114 ogniw, 6,6 mm. Stworzono go z myślą o użytkownikach zarówno rowerów MTB czy szosowych, jak i tych miejskich. Wytrzymały łańcuch AC-902 marki Accent posiada z kolei niezwykle odporną na ścieranie i rdzę powłokę. Warto zwrócić uwagę również na pin do łączenia łańcucha Shimano 9-rzędowego, pochodzący od tego samego producenta. Oprócz łańcuchów oraz pinów, w asortymencie sklepu Rowerek.pl dostępne są także uniwersalne spinki do beznarzędziowego łączenia łańcuchów rowerowych 9-rzędowych.

Pozycjonowanie

pixel