Infolinia: 796 935 555

Czapki i opaski rowerowe

( ilość produktów: 19 )

W niezbędniku każdego rowerzysty, czy to początkującego, czy też takiego realizującego tę pasję już wiele lat, nie może zabraknąć czapek i opasek rowerowych. Kto choć raz wybrał się w dłuższą trasę w mroźny dzień bez odpowiedniego nakrycia głowy, ten wie, że jest ono absolutnie niezbędne, by mieć zapewniony odpowiedni komfort. Również w słoneczne dni należy chronić głowę. Czapki rowerowe z daszkiem sprawdzą się wtedy idealnie.

Czapki i opaski na rower – czym się wyróżniają?

Do produkcji czapek na rower wykorzystuje się specjalne tkaniny funkcjonalne, które są w stanie chronić głowę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Mróz, deszcz czy silny wiatr nie muszą już stanowić przeszkody przed pójściem na rower. W internetowym sklepie ze sprzętem i akcesoriami rowerowymi Rowerek.pl dostępne są m.in. czapki rowerowe pod kask, których górna część wykonana jest z tkaniny SOFTSHELL® firmy Resintek, z membraną TekSeries. Membrana ta doskonale chroni głowę przed przemoczeniem i wiatrem, a jednocześnie zapewnia skórze odpowiednią wentylację. Czapki, o których mowa, posiadają także nauszniki zapewniające skuteczną izolację cieplną. Dużą zaletą tych produktów jest to, że szybko schną, świetnie dopasowują się do kształtu głowy i są przyjemne w dotyku.

Czapki rowerowe z daszkiem

W czapkach rowerowych z daszkiem, tak jak i w pozostałych modelach czapek przeznaczonych dla rowerzystów, niezwykle istotne jest, aby doskonale dopasowywały się one do kształtu głowy i nie zsuwały się w trakcie jazdy, szczególnie jeśli dodatkowo jest na nie założony kask. To ważne nie tylko dla bezpieczeństwa, ale też komfortu jazdy. Czapki z daszkiem dostępne na rowerek.pl spełniają najwyższe wymogi i są wykonane ze specjalnych tkanin, zapewniających doskonały komfort cieplny i wentylację.

Opaski rowerowe

Opaska na rower to doskonała alternatywa dla czapki. Jest bardzo lekka, poręczna i można ją zabrać ze sobą zawsze i wszędzie. Skutecznie chroni przed wiatrem i zimnem, zakrywając miejsca szczególnie narażone na utratę ciepła. Są wygodne i nie uwierają pod kaskiem. Wyposażono je w membrany zabezpieczające przed przewiewaniem, a wewnętrzna część – dla podniesienia komfortu użytkownika, została podszyta ciepłym, miłym w dotyku mikropolarem.

Kominy na rower

O ile o tym, by w chłodne dni zakładać pod kask czapkę lub opaskę większość rowerzystów pamięta, o tyle o tym, aby chronić jeszcze szyję i twarz, wielu z nich zdarza się zapomnieć. Nie wszystkie bluzy czy kurtki przeznaczone do jazdy są na tyle szczelne, by zapobiegać przedostawaniu się chłodnego powietrza pod spód. Warto zatem zabezpieczyć się dodatkowo i zakupić sobie komin na rower. Wydatek to niewielki, a komfort jazdy – znacznie wyższy. Kominy na rower dostępne w sklepie Rowerek.pl wykonane są ze specjalnych materiałów zapewniających dobrą izolację cieplną, przy jednoczesnej wysokiej przepuszczalności powietrza. Mogą służyć jako ochrona szyi, ale też jako opaska czy czapka na rower. Różnorodność wzorów i kolorów pozwala na znalezienie modelu zgodnego ze swoimi upodobaniami.


Zobacz również:

Pozycjonowanie

pixel