Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Manetki rowerowe Shimano

( ilość produktów: 72 )

Regularna jazda na rowerze pomaga m.in. znacznie poprawić kondycję, wzmocnić mięśnie nóg i pleców oraz zrelaksować się po ciężkim dniu. Aby była jak najbardziej efektywna, przyjemna i w pełni bezpieczna, należy zadbać o to, by wszystkie komponenty znajdujące się w pojeździe funkcjonowały w prawidłowy sposób. Jednym z elementów, którego działanie ma duży wpływ na sterowanie rowerem, jest manetka. Korzystając z niej, możemy zmieniać biegi, a co za tym idzie – dostosowywać przełożenia do aktualnych warunków jazdy. Warto pamiętać o tym, że komponent ten powinien charakteryzować się wysoką jakością. Dzięki temu będzie on cechował się trwałością, natomiast zmiana biegów będzie odpowiednio płynna.

Dźwignie przerzutek – w jaki sposób działają?

Manetki rowerowe służą do zmiany biegów. Pozwalają one na dopasowanie obciążenia do prędkości, dzięki czemu jazda na rowerze jest nie tylko komfortowa, ale i efektywna. Działanie tych komponentów polega na sterowaniu przerzutką. Kiedy rowerzysta użyje manetki, dochodzi do skrócenia lub wydłużenia linki przerzutkowej – wykonanej ze stali nierdzewnej, powlekanej teflonem lub galwanizowanej - łączącej manetkę z przerzutką. Skutkuje to zmianą położenia łańcucha będącego częścią przekładni łańcuchowej. Na rynku znaleźć można różne rodzaje manetek rowerowych. Bardzo często w jednośladach stosowane są manetki cynglowe. Dużą popularnością cieszą się również manetki obrotowe. W ich przypadku zmiany przełożeń dokonuje się za pomocą obrotu manetki zamocowanej na kierownicy pojazdu.

Gdzie kupić manetki rowerowe?

Części oraz akcesoriów rowerowych najlepiej szukać u sprawdzonych sprzedawców, którzy oferują wysokiej jakości komponenty w atrakcyjnych cenach. Manetki rowerowe znaleźć można np. w sklepie internetowym Rowerek.pl. Wśród solidnych elementów, cieszących się dużym zainteresowaniem miłośników kolarstwa, znajdują się m.in. manetki rowerowe Shimano. Zakupu części dokonać można zarówno za pośrednictwem strony internetowej, jak i w placówce stacjonarnej zlokalizowanej w Zielonej Górze.

Pozycjonowanie

pixel