Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Widelce rowerowe sztywne

( ilość produktów: 2 )

Parametry części montowanych w rowerach uzależnione są m.in. od tego, jaki styl jazdy preferuje dany użytkownik pojazdu. Typ nawierzchni, po którym najczęściej się poruszamy, ma wpływ na rodzaj stosowanego widelca przedniego. Widelce rowerowe sztywne kojarzone są przede wszystkim z rowerami szosowymi. Można natomiast wykorzystywać je w każdym jednośladzie, który nie jest przeznaczony do jazdy po bardzo trudnym terenie.

Sztywne widelce do roweru – zalety

Niewątpliwą zaletę widelca sztywnego stanowi jego przystępna cena oraz niska masa. Jeśli zależy nam na lekkości pojazdu, to wymiana amortyzatora na element sztywny będzie dobrym rozwiązaniem. Dodatkowo, widelce sztywne – ze względu na swoją prostą budowę – są proste w serwisowaniu. W przypadku takiego rozwiązania pedałowanie jest znacznie bardziej efektywne, a rozpędzenie jednośladu łatwiejsze. Tego typu komponent wyróżnia się także prawidłową pracą w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Warto także zdawać sobie sprawę z tego, że widelce stalowe oraz karbonowe dobrze radzą sobie z tłumieniem nierówności występujących na drodze (karbonowe charakteryzują się lepszą sprężystością i niższą masą).

Sztywny widelec do roweru – czy warto?

W przypadku gdy pojazd nie jest przeznaczony do jazdy po wyjątkowo trudnym terenie, a jego użytkownikowi zależy na niskiej masie jednośladu, warto zdecydować się na sztywny element. Coraz większą popularnością cieszy się sztywny widelec MTB. Dla wielu miłośników rowerów górskich zalety takiego wariantu przewyższają plusy korzystania z amortyzatora.


Sprawdź także:

Pozycjonowanie

pixel