Infolinia: 796 935 555

Obcinaczki i narzędzia tnące

( ilość produktów: 38 )

Wiele prac konserwacyjnych i napraw właściciele rowerów są w stanie wykonać całkowicie samodzielnie. Jednym z łatwiejszych zadań, z jakimi może przyjść się zmierzyć miłośnikom jednośladów, ale jednocześnie bardzo istotnym z punktu widzenia komfortu i bezpieczeństwa korzystania z pojazdu, jest wymiana linek przerzutki.

Wymiana linki przerzutki krok po kroku

W świadomych użytkownikach rowerów prawdopodobnie prędzej czy później obudzi się potrzeba, by dowiedzieć się, co jak i dlaczego w jednośladzie funkcjonuje i jak samodzielnie można poradzić sobie w przypadku prostych awarii lub prac konserwacyjnych. Linka do przerzutek do na tle całej konstrukcji roweru drobiazg, ale jest to drobiazg o fundamentalnym znaczeniu dla komfortu podróżowania i możliwości bezproblemowego zmieniania biegów. Kiedy linka się zużyje, z pewnością szybko da się to odczuć podczas jazdy. Aby ją samodzielnie wymienić, trzeba zacząć od ustawienia biegu, który jest najlżejszy dla sprężyny, a łańcucha - na najmniejszej możliwej zębatce korby i kasety. Wykonawszy te czynności, trzeba następnie poluzować w przerzutce śrubkę odpowiedzialną za podtrzymanie linki, którą należy wyciągnąć z pancerza przez manetkę. Nałożenie nowej linki przebiega w analogiczny sposób. Należy jedynie pamiętać, aby przyciąć ją do odpowiedniej długości. Służą do tego specjalne nożyce do cięcia linek rowerowych. Przyciętą linkę należy zabezpieczyć aluminiową końcówką. Dla uzyskania najlepszej wydajności linkę należy wymienić razem z pancerzem.


Narzędzia tnące – przegląd oferty sklepu Rowerek.pl

Asortyment sklepu Rowerek.pl obejmuje różne typy narzędzi tnących, przydatnych podczas napraw i prac niezbędnych do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania jednośladów. W ofercie można znaleźć m.in. takie akcesoria, jak obcinak do drutów i linek stalowych Neo Tools. Jego hartowane szczęki szczeki są w stanie przeciąć drut stalowy o średnicy nawet do 6 mm. Są bardzo wygodne w użytkowaniu dzięki ergonomicznej rękojeści. Na ich zakup udzielana jest aż 25-letnia gwarancja. Z pewnością warto w swoim warsztacie mieć również takie akcesoria, jak obcinaczki boczne, szczypce tnące boczne czy brzeszczot dwustronny. Rowerek.pl ma duży wybór tego rodzaju narzędzi, pochodzących od renomowanych producentów (Neo Tools, Topex, Top Tools). Charakteryzują się one świetnym stosunkiem jakości do ceny i z pewnością przydadzą się podczas drobnych i całkiem poważnych napraw, ale też na co dzień, w pracach domowych.
Zobacz także:

Pozycjonowanie

pixel