60 dni na zwrot!
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 60 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw!
Nasz sklep oferuje Kilka metod zwrotu!, które gwarantują że zwrot towaru będzie bez stresu i obaw.
Proste zwroty!
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.
60 dni na zwrot!
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów.
Bez stresu i obaw!
Kilka metod zwrotu! Wybierz sposób który najbardziej ci odpowiada!
Prosty kreator zwrotów!
łatwo i szybko wyślesz do nas paczkę zwrotną.
Opona Panaracer GravelKing 700x38C czarno-brazowa
Opona przeznaczona do jazdy po drogach szutrowych (model SK).
Wyjątkowo mocna i wytrzymała. Stworzona z włókien aramidowych, umieszczonych na obrzeżach opony.
Bieżnik zbudowany w bardziej agresywnej kostki pozwala na pokonywanie trudnego terenu,
a mieszanka ZSG Natural Compound zapewnia niskie opory toczenia oraz wydłuża czas użytkowania.
Anti-Flat Casing to wzmocnienie na całej oponie chroniące ją przed przebiciem, rozdarciem czy przecięciem.
Advanced Extra Alfa Cord to wzmocnienie opierające się na niezwykle wąskim rdzeniu o dużej gęstości,
wetkanym w płaszcz, co powoduje, ze jest on niezwykle wytrzymały a zarazem lekki i elastyczny
Producent: Panaracer
Model: GravelKing SK
Rozmiar: 700 x 38C
ETRTO: 40-622
Ciśnienie min.: 35 PSI
Ciśnienie max.: 75 PSI
Pasek odblaskowy: nie
Typ: zwijana
Kolor: czarno brązowy
Waga:~ 420 g
Dopasowanie rozmiaru opony do rozmiaru obręczy (ETRTO)
W celu wyjaśnienia metodologii określania rozmiarów, opony rowerowe wymiarowane są według formuły ETRTO (Europejska Organizacja Techniczna do spraw Opon i Obręczy): szerokość opony [mm] x średnica obręczy [mm], na przykład 23-622. Informacje te znajdują się na ściance bocznej opony. Alternatywny sposób podawania rozmiaru, np. 23x700C lub 26 x 2,4 nie podaje jasnych informacji o wymaganej średnicy obręczy. Z tego względu w przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy zawsze korzystać z uznawanego na świecie standardu ETRTO. Ogólnie firmy zalecają montowanie opon rowerowych na obręczach klinczerowych (o zagiętych krawędziach), ponieważ ten rodzaj obręczy pewniej utrzymuje oponę, szczególnie przy ciśnieniu powietrza powyżej 44 PSI. Pomiary w przypadku obręczy klinczerowych, na przykład 13C-622, podawane są jako szerokość obręczy w mm (wymiar A), „C” oznacza crotchet (z franc. haczyk) oraz średnicę obręczy (wymiar D). Jeśli informacja o rozmiarze starych obręczy nie jest czytelna, szerokość obręczy można zmierzyć za pomocą suwmiarki, mierząc odległość między zakrzywionymi krawędziami. Listę obręczy i pasujących do nich opon można otrzymać od organizacji ETRTO.
Ciśnienie powietrza w ogumieniu
Ciśnienie powietrza wpływa bezpośrednio na prowadzenie, trwałość i opór toczenia roweru. Opona może działać prawidłowo tylko w określonym zakresie ciśnienia. Oprócz objętości i wagi układu rower/rowerzysta, również przeznaczenie opony jest tu istotne. Każda opona ma zalecany zakres ciśnienia powietrza podany na ściance bocznej. Jeśli ciśnienie jest zbyt niskie, opona szybciej się zużywa, zwiększa się także ryzyko przebicia i uślizgu opony. Z czasem pojawiają się również małe pęknięcia. Z kolei zbyt wysokie ciśnienie powoduje, że opona jest bardzo twarda i niekomfortowa. Trakcja, przyczepność i opory toczenia mogą się pogorszyć. Wszystkie systemy ogumienia rowerowego stopniowo tracą ciśnienie. Z tego powodu należy często je kontrolować. Kolarze MTB i turystyczni powinni sprawdzać ciśnienie przynajmniej raz w miesiącu. Szosowcy raz na tydzień. W przypadku stosowania dętek light i supersonic ciśnienie należy sprawdzać przed każdą jazdą.
Waga opon
Stworzenie lekkiej opony to cel projektantów i pracowników linii produkcyjnej. Czasem jednak zdarzają się odchylenia od wagi podanej w katalogu. Wynikają one z pewnej tolerancji grubości oplotu i gumy, koniecznej w procesie ręcznej produkcji. Waga podana w katalogu jest określana podczas stworzenia serii przedprodukcyjnej i następnie wielokrotnie weryfikowana. W zależności od modelu, możliwe są odchylenia do 10 % w stosunku do danych katalogowych.
O producencie:
Panaracer - Marka koncernu National Tire powstała w 1952 roku. Dzięki doświadczeniu w obróbce polimerów firma poza wytwarzaniem wysokiej jakości opon i dętek jest znana również z produkcji uszczelnień. Jednak od lat siedemdziesiątych jest skoncentrowana głównie na rynku rowerowym. Panaracer projektuje opony w Japonii, również tam odbywa się większość produkcji. Fakt ten pozwala na utrzymanie jakości na najwyższym poziomie. Tylko wyselekcjonowane materiały w połączeniu z opatentowanymi technologiami dają możliwość produkcji najwyższej klasy opon.
Parametry