Infolinia: 796 935 555

Opony rowerowe 24” i mniejsze

( ilość produktów: 18 )

Kwestia dopasowania rozmiaru opon do wzrostu użytkownika jest jedna z istotniejszych podczas poszukiwania idealnego jednośladu. Opony o rozmiarach 24’’ i mniejsze w znakomitej większości przeznaczone są do rowerów dla dzieci. Trzeba zatem szczególnie przyjrzeć się ich właściwościom i jakości, bo od dokonanego podczas zakupów wyboru w dużej mierze zależy bezpieczeństwo, komfort i przyjemność z jazdy młodego entuzjasty dwóch kółek.


Opony do roweru 24 cale

24 cale to stosunkowo niewielki rozmiar opon, ale trzeba podkreślić, że wykorzystuje się takowe nie tylko w rowerach dla starszych dzieci. Niektóre rowery elektryczne, stworzone do miasta są wyposażone w koła w rozmiarze 20-24”. Jeśli jednak można sobie pozwolić na pewną generalizację, to należałoby powiedzieć, że głównie wykorzystuje się je w jednośladach tworzonych z myślą o młodszych użytkownikach. O ile jednak w przypadku dorosłych rowerów rozmiar opony ma kluczowe znaczenie przy wyborze odpowiedniego pojazdu, o tyle w przypadku dzieci równie ważny, o ile nie ważniejszym parametrem, który należy wciąż pod uwagę podczas zakupu, jest wysokość ramy. Optymalną wysokość dobiera się na podstawie pomiaru długości nóg od ich wewnętrznej strony. Ma to fundamentalne znaczenie dla poczucia bezpieczeństwa i komfortu jazdy dla najmłodszych. Dzieci, siedząc na rowerze, powinny mieć możliwość swobodnego dotykania stopami do ziemi, dzięki czemu – jeśli zdarzy się problem z utrzymaniem równowagi – będą w stanie szybko i pewnie zareagować i zatrzymać pojazd.


Opony rowerowe 16 cali

Rowery z 16-calowymi kołami przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-5 lat. Jednoślady przeznaczone dla takich maluchów powinny mieć niski przekrok, tak aby w razie utraty równowagi i w obliczu ryzyka przewrócenia się na rowerze, dziecko miało szansę szybko się z pojazdu ewakuować. Oprócz dobrze dobranych opon i przemyślanych rozwiązań konstrukcyjnych, warto zwrócić uwagę także na to, by rower dla maluszka miał błotniki i niezbyt ostro wyregulowany przedni hamulec.


Opona 24 cale i mniejsze rozmiary w ofercie sklepu Rowerek.pl

Oferta sklepu Rowerek.pl dotycząca opon w rozmiarze 24 cale i mniejszych jest bardzo bogata. Wśród produktów z tej kategorii na wyróżnienie zasługuje m.in. opona Continental Cross King 50-507, 24", 24 x 2.00, czarna, drutówka. Jest ona przeznaczona do jazdy w trudnych warunkach, na co pozwala wszechstronny i zaokrąglony profil, który ma zdolność do adaptacji do każdego rodzaju terenu. Opona świetnie trzyma na zakrętach, więc dla młodych entuzjastów wyczynowej i bardziej agresywnej jazdy będzie idealna.

Jeśli chodzi o mniejsze rozmiary opon, to warto zwrócić uwagę np. na oponę Accent Coala 16x1,75". Jej prymarnym przeznaczeniem jest jazda po mieście, do której predestynuje ją mieszanka gumowa sprzyjająca podróżowaniu po asfalcie i ścieżkach rowerowych. Charakteryzują ja ponadto dobra przyczepność i duża odporność na przebicie.

Po więcej propozycji zapraszamy do naszego sklepu.


Zobacz jeszcze:

Pozycjonowanie

pixel