Infolinia: 796 935 555

Opony o średnicy 26 cali

( ilość produktów: 25 )

Kwestia doboru odpowiednich opon jest niezwykle ważna dla każdego użytkownika jednośladu. Ponieważ jest to jedyny element łączący rowerzystę z podłożem, ważne jest, aby był idealnie dopasowany zarówno do stylu jazdy, jak i typu roweru oraz indywidualnych preferencji użytkownika. Istotne jest także to, aby bieżnik był odpowiedni do podłoża, po którym jeździ się najczęściej. Dzięki temu poruszanie się na dwóch kołach będzie bezpieczniejsze i bardziej komfortowe.

Opony do roweru 26”

Jednym z podstawowych parametrów, jaki należy wziąć pod uwagę przy wyborze opon rowerowych, jest rozmiar kół. W sklepie rowerowym Rowerek.pl dostępne są produkty odpowiednie dla kół o średnicy od 24 do 28-29”. Jednym z najpopularniejszych rozmiarów są opony 26’’. Wielu producentów ma w swojej ofercie ogumienie odpowiednie dla kół o tej średnicy, ale opony rowerowe Continental 26’’ zasługują na szczególne wyróżnienie. W asortymencie sklepu Rowerek.pl można znaleźć m.in. opony Continental Double Fighter III 26x1.9 Drut Czarna 800g Refl. Sprawdzą się one zarówno podczas jazdy po mieście, jak i wypadów w trudniejszy teren, a to za sprawą solidnego bocznego profilu bieżnika. Rowerzyści, którzy nie mają osobnych pojazdów do przemieszczania się po mieście i na weekendowe wypady albo wycieczki po mniej uczęszczanych trasach, powinni wziąć je pod uwagę. Co więcej, opisywane opony Continental 26’’ wyposażone są w boczne odblaskowe paski Reflex, zwiększające widoczność rowerzysty po zmroku.

Dla tych, którzy lubią jazdę pełną wyzwań i uznają, że im trudniej, tym lepiej, najlepszym wyborem będą opony Continental Cross King 26"x2.3" (58-559) drutówka. Zaliczane do typu tzw. all-rounder’ów, dostosowują się do każdego, najbardziej nawet wymagającego terenu. Bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa, stabilności i komfortu jazdy jest to, że doskonale trzymają się na zakrętach i są naprawdę bardzo przyczepne. Dla rowerzysty oznacza to, że może śmiało sobie poszaleć i nie obawiać się o wypadnięcie z trasy. Ten model jest tak dopracowany, że nierzadko używa się go podczas profesjonalnych zawodów. Do ich produkcji wykorzystano unikalną mieszankę PureGrip Compound, której opony zawdzięczają wspomnianą przyczepność, a także trójwarstwową osnowę, zwiększającą trwałość produktu.

Inne modele opon godne polecenia

Opona Continental Race King 26x2.2 (559-55) zwijana to propozycja dla tych, którzy do terenowej jazdy na rowerze podchodzą bardzo poważnie. Profesjonaliści bardzo ją chwalą i rzeczywiście posiada ona rozwiązania dostosowane do naprawdę trudnych, wymagających warunków. Wykorzystuje się ją na wyścigach cross-country i podczas maratonów. Do ich produkcji również wykorzystano wspomnianą już wcześniej technologię PureGrip Compound, dla której bazę stanowi mieszanka krzemionkowa.

Na szosach miejskich trasach doskonale sprawdzają się opony Continental Ride City 26" x 1,75" (559-47) Reflex drutówka. Są one dość masywne, przez co zapewniają bezpieczniejszą i bardziej stabilną jazdę. Stworzone z myślą o drogach asfaltowvch i żwirowych, nadają się również na inne nawierzchnie. Zwiększeniu bezpieczeństwa i widoczności rowerzysty służą umieszczone po bokach odblaskowe pasy. Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest także wkładka antyprzebiciowa, która sprawia, że w razie uszkodzenia opony, będzie i tak można dojechać do celu.

W sklepie Rowerek.pl można znaleźć wszystko, co potrzebne, by komfortowo korzystać ze swojego jednośladu. Wybór akcesoriów i części zamiennych jest duży i dostosowany do potrzeb różnych użytkowników.


Przejrzyj podobne produkty:

Pozycjonowanie

pixel