Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Opony do roweru 28-19

( ilość produktów: 73 )

Świadomi użytkownicy rowerów wiedzą, że nad wyborem odpowiednich opon naprawdę warto się dobrze zastanowić. Nie chodzi tylko o rodzaj bieżnika czy mieszankę wykorzystywana do produkcji, ale także o ich rozmiar. Dlaczego to tak istotne? Bo ma bezpośrednie przełożenie na komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Gdzie znajdują zastosowanie opony rowerowe 28 cali?


Opony w rozmiarze 28 cali są najczęściej wykorzystywane w przypadku rowerów szosowych i miejskich. Jeśli chce się wymienić opony w swoim jednośladzie, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na parametry znajdujące się na tych oryginalnych, które otrzymaliśmy w komplecie z rowerem podczas zakupu. Jest to bardzo pomocne wtedy, kiedy nie mamy pewności, na jaki rozmiar się zdecydować. Oznaczenia rozmiarów są różne, bo nie obowiązuje żadna sztywna standaryzacja. Najczęściej podaje się rozmiary w calach, jednak nie dotyczy to rowerów szosowych. W ich przypadku obowiązuje nieco inny system metryczny. Jedno, co warto podkreślić to to, by rozmiar opony był zbieżny z rozmiarem obręczy. Co do reszty parametrów, takich jak szerokość opony czy rodzaj bieżnika, to można sobie pozwolić najbardziej subiektywne wybory, dopasowane do preferencji i stylu jazdy. Jednak i w tym przypadku należy mieć na uwadze ograniczenia, jakie wiążą się z szerokością obręczy – np. w przypadku obręczy szosowych problematyczne może okazać się dobranie odpowiednich opon górskich, gdyż są one znacznie szersze od tych prymarnie przeznaczonych do takiego typu roweru.


Opona do roweru 28 – pozostałe parametry istotne przy wyborze


W największym skrócie, opony rowerowe można podzielić pod względem konstrukcji bieżnika na trzy typy – z pełnym bieżnikiem, semi-slick i slick. Te pierwsze najlepiej sprawdzą się podczas jazdy w trudnym, błotnistym terenie. Drugie – mające bieżnik jedynie po bokach – przeznaczone są głównie do jazdy po szutrze, ale też asfalcie. Trzeci typ – charakteryzujący się najmniejszym oporem toczenia – to ideał na gładkie, szosowe powierzchnie. Tym, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze opon, jest także rodzaj usztywnienia i wzmocnienia zastosowany w oponie. Tu można wyróżnić dwa typy – opony drutowe i kevlarowe. Te drugie – niestety wyraźnie droższe – są lżejsze, mocniejsze i łatwiejsze w transportowaniu. Zazwyczaj do ich produkcji wykorzystuje się także lepszej jakości gumę. W trakcie użytkowania duże znaczenie ma także odpowiednie ciśnienie w oponach (różne typy mają różny preferowany poziom tegoż). Jest to ważne nie tylko dla komfortu i bezpieczeństwa podczas jazdy, ale tez dla bezpieczeństwa samych opon. Aby nie dopuścić do ich przedwczesnego zużycia lub uszkodzenia, należy stosować się do zaleceń producenta.


Opony do roweru szosowego – przegląd oferty sklepu Rowerek.pl


Oferta dotycząca opon do rowerów szosowych ma swoją liczną reprezentację w internetowym sklepie Rowerek.pl Jedną z propozycji cieszących się dużym zainteresowaniem wśród kupujących jest opona szosowa Continental Ultra Sport 2 700 x 23c (23­622) czarno-pomarańczowa. Najlepiej sprawdzi się ona podczas codziennych treningów i dłuższych wypraw ale może też posłużyć do okazjonalnych wyścigów na szosie. Świetna przyczepność i korzystny stosunek jakości do ceny to jej największe atuty.

Ciekawą opcją wśród opon w rozmiarze 28 cali jest opona Continental Speed Ride 28" x 1,6" (622-42) Reflex drutówka. Przeznaczona jest ona do jazdy po drogach asfaltowych i stałym podłożu. Zastosowano w niej wkładki antyprzebiciowe, zwiększające bezpieczeństwo i komfort jazdy.


Zachęcamy do poznania szczegółów oferty.Zobacz również:

Pozycjonowanie

pixel