Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Opony do roweru trekkingowego i miejskiego

( ilość produktów: 59 )

Rosnące zainteresowanie rowerami trekkingowymi ma swoje głębokie uzasadnienie. Ten typ jednośladów daje dużą wolność użytkownikom, bo bardzo dobrze spisuje się w mieście, na szosie i na utwardzonej, leśnej lub polnej drodze. Można zatem śmiało przemierzać nimi spore odległości i nie martwić się o trudności czy niedogodności związane z nagłą zmianą rodzaju terenu. Duża w tym rola odpowiednich opon. Muszą one być jednocześnie uniwersalne i na tyle wytrzymałe, by sprostać różnym wymaganiom.

Opony do roweru trekkingowego – abc

Przyjęło się, aby w rowerach trekkingowych i crossowych stosować opony w rozmiarze 28’’. Sprawdzają się one w tym przypadku najlepiej, ponieważ umożliwiają komfortowe podróżowanie i z uwagi na stosunkowo duży rozmiar, wspomagają rowerzystę na dłuższych trasach. Niebagatelne znaczenie ma także ich szerokość. Im więcej planuje się jeździć po trudniejszych trasach, tym szersze opony należy wybierać, bo lepiej przylegają do podłoża, zapewniając tym samym lepszą stabilność i przyczepność. Generalnie do rowerów trekkingowych rekomendowane są opony o szerokości od 32 do 50 mm. Wybór wielu rowerzystów posiadających taki sprzęt najczęściej pada na modele, które plasują się gdzieś pośrodku. Jeśli dużo jeździ się zarówno po mieście, jaki i poza nim, taka decyzja wydaje się najlepszym kompromisem.


Opony do roweru miejskiego – dlaczego warto wybrać modele trekkingowe i szosowe?

Podróżowanie rowerem po mieście nie zawsze jest łatwe. Miejskie drogi dla rowerów nie zawsze są pokryte gładkim asfaltem. Inną sprawą jest, że na rekreacyjną jazdę raczej nie wybiera się bardzo ruchliwych tras, ale raczej te prowadzące przez parki, nad rzeką czy przez różne niezagospodarowane tereny. Jak zatem widać, również w mieście można napotkać na przeszkody charakterystyczne dla obszarów poza miastem, więc warto przygotować swój rower na różne możliwości. Opony trekkingowe są pod tym względem bezkonkurencyjne. Mają także specjalny typ bieżnika, który dobrze odprowadza wodę spod kół, więc jazda jest bezpieczniejsza, nawet jeśli w drodze do pracy lub domu przydarzy się ulewa.


Opony trekkingowe w sklepie Rowerek.pl

Opona Continental Contact Urban 28" x 1,6" (42-622) Reflex, E-bike to ciekawa propozycja nie tylko dla właścicieli rowerów elektrycznych. Z powodzeniem można ją także wykorzystać w przypadku tradycyjnych rowerów trekkingowych, miejskich i crossów. Posiada ona wiele rozwiązań, które są bardzo przydatne w codziennym użytkowaniu – system antyprzebiciowy SafetyPro Braker, który dzięki konstrukcji opartej na nylonowej tkaninie i włóknach tekstylnych nie wpływa zbytnio na masę opon, a zapewnia bardzo dobra ochronę przed uszkodzeniem; szosowy bieżnik dobrze odprowadzający wodę i zapewniający niski opór toczenia; boczny odblaskowy pasek Reflex, dzięki któremu użytkownik jest doskonale widoczny po zmroku.

Dobrym wyborem będzie też zakup opon Vittoria Randonneur 700x28C. Typ semi-slick oznacza, że została ona zaprojektowana z myślą o użytkowaniu w warunkach miejskich i w niezbyt wymagającym terenie. Niski opór toczenia oznacza mniejsze zmęczenie podczas dłuższych przejażdżek.

W sklepie Rowerek.pl dostępnych jest wiele innych modeli w różnych przedziałach cenowych, których jakość zadowoli nawet najbardziej doświadczonych i wymagających użytkowników.


Zobacz także:

Pozycjonowanie

pixel