Infolinia: 796 935 555

Wolnobiegi rowerowe 5-rzędowe

( ilość produktów: 1 )

Kaseta i wolnobieg to dwa typy napędu rowerowego, spośród których jeden cieszy się zdecydowanie większym uznaniem i zainteresowaniem wśród użytkowników rowerów. W obecnych czasach kaseta rowerowa to rozwiązanie najbardziej funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu, choć jego protoplastą jest właśnie wolnobieg. Ten drugi rodzaj napędu został właściwie zarezerwowany już wyłącznie dla modeli budżetowych i takich stylizowanych na retro.

Wolnobieg 5-rzędowy

Zwolennikom użytkowania wolnobiegów 5-rzędowych sklep Rowerek.pl może polecić modele marki Sunrace. Wolnobieg nakręcany Sunrace 5 rz. MFM2A5DS 14-28T składa się z pięciu zębatek o następującej ilości zębów: 14-16-20-24-28. Jest on kompatybilny zarówno z łańcuchami tej samej produkcji, jak i tymi marki Shimano i wielu innych, które są przeznaczone do napędów 5-cio, 6-cio, 7-mio i 8-mio biegowych. Może być on montowany na piastach tylnych o z gwintem o średnicy 1,37" i gęstości gwintu 24T.

Dlaczego kaseta rowerowa jest lepszym rozwiązaniem?

Kasety rowerowe cieszą się lepszymi opiniami użytkowników przede wszystkim z tego względu, że są to rozwiązania bardziej nowoczesne, dostosowane do wymogów i możliwości współczesnego sprzętu rowerowego. Istnieje wiele czynników, które decydują o wyższości kaset nad wolnobiegami, a pierwszym z nich jest o wiele niższa waga. Zbyt duże obciążenia znacząco obniżają komfort jazdy, więc im mniejsza masa poszczególnych części, tym lepiej.

Innym ważnym elementem wpływającym na to, że kaseta jest bardziej korzystnym rozwiązaniem od wolnobiegu, jest sposób mocowania. Kasetę zakłada się bezpośrednio na bębenek piassty, na czym zyskuje sztywność konstrukcji i rozkład sił.

Kaseta – czym jeszcze przekonuje do siebie użytkowników?

Nie bez znaczenia jest fakt, że kasety o wiele łatwiej się serwisuje. Sprzyja temu ich konstrukcja, a konkretnie kształt wielowypustu, który jest ustandaryzowany, dzięki czemu jeden klucz pasuje do większości popularnych modeli.

Bardzo ważną zaletą kaset jest również to, że w ich przypadku liczba możliwych biegów jest o wiele większa niż przy wolnobiegach. Te pierwsze dostępne są w wersjach sięgających 12, a niedługo może nawet 13 rzędów, podczas gdy jeśli chodzi o wolnobiegi, dostępne opcje kończą się na 9 biegach.

Niezależnie od tego, jakiej opcji jest się zwolennikiem, warto pamiętać o regularnej konserwacji i serwisowaniu. To, czy napęd działa prawidłowo, w dużej mierze zależy od tego, czy jest zadbany. W sklepie internetowym Rowerek.pl oprócz części zamiennych można także znaleźć wszystkie niezbędne do konserwacji preparaty.


1-rzędowe ⚙️ 5-rzędowe ⚙️ 6-rzędowe ⚙️ 7-rzędowe ⚙️ 8-rzędowe ⚙️ 9-rzędowe ⚙️ 10-rzędowe ⚙️ 11-rzędowe ⚙️ 12-rzędowe

Pozycjonowanie

pixel