Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Odblaski na rower

( ilość produktów: 19 )

Rowerzysta, tak jak kierowcy samochodów i piesi, jest uczestnikiem ruchu drogowego. Z tego względu musi on zarówno zwracać uwagę na to, co dzieje się wokół niego, jak i zapewnić sobie należyte bezpieczeństwo. Niezwykle istotnym aspektem jest widoczność kolarza na drodze. Kiedy zapada zmrok lub pojawia się mgła, trudno zauważyć użytkownika jednośladu z dużej odległości. Aby zadbać o to, by inne osoby na drodze nas bez problemu nas widziały, powinniśmy sięgnąć po odblaski. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że obowiązek posiadania minimum jednego światła tylnego odblaskowego w kolorze czerwonym (o kształcie innym niż trójkąt) jest określony przepisami prawnymi. Oprócz tego, rower musi być wyposażony w następujące elementy, zapewniające mu należytą widoczność: przynajmniej jedno światło przednie żółte lub białe, które świeci światłem ciągłym lub migającym; przynajmniej jedno światło tylne, które świeci światłem ciągłym lub migającym; kierunkowskazy (w przypadku gdy konstrukcja jednośladu nie pozwala na sygnalizowanie zamiaru wykonania manewru skrętu za pomocą ręki). Poza obowiązkowymi elementami wyposażenia jednośladu warto zaopatrzyć się w dodatkowe odblaski. Ich obecność znacząco zwiększy prawdopodobieństwo zauważenia użytkownika pojazdu z odpowiedniej odległości.

Odblaski do roweru – rodzaje

W sklepach zajmujących się sprzedażą części i akcesoriów rowerowych dostępne są różne rodzaje odblasków. Popularnym wariantem są odblaski rowerowe na koła, które mocuje się na szprychach. Montowane są one na zasadzie zatrzasku, zatem można szybko i łatwo je założyć. Tego typu elementy sprawiają, że jednoślad jest znacznie lepiej widoczny z boku, co przydaje się m.in. podczas przejazdu przez skrzyżowanie. Dużym zainteresowaniem wśród fanów jazdy na dwóch kółkach cieszą się również odblaski do pedałów rowerowych. Mogą być one mocowane na wcisk albo za pomocą śrub. Oprócz tego, na rynku dostępne są także produkty takie jak odblask na bagażnik rowerowy. Tego rodzaju akcesorium sprawia, że tył pojazdu jest bardzo dobrze widoczny. W sklepach znaleźć można również opaski odblaskowe na rower. Przeważnie są to elementy, które zakłada się na rękę lub nogę. Opaski umieszcza się także na kierownicy albo na ramie pojazdu – wszystko po to, by jeszcze bardziej zwiększyć widoczność kolarza.

Odblaski na rower – dlaczego warto je mieć?

Nad odpowiedzią na pytanie, czy warto posiadać odblask na rower, wcale nie trzeba się zastanawiać. Takie akcesoria znacznie zwiększają widoczność jednośladu i jego użytkownika, a co za tym idzie – wpływają na jego bezpieczeństwo. Nieoświetlonego rowerzystę można zauważyć z odległości co najwyżej kilkudziesięciu metrów. Osoba posiadająca odpowiednie światła odblaskowe do roweru widoczna jest z odległości nawet kilkuset metrów. Powoduje to, że inni uczestnicy ruchu drogowego (dotyczy to zwłaszcza kierowców samochodów) mają znacznie więcej czasu, by podjąć decyzję na drodze i wyprzedzić rowerzystę. Warto pamiętać o tym, że istotne są nie tylko elementy montowane z przodu i z tyłu pojazdu, ale także te oświetlające jednoślad z boku. Przydają się one zwłaszcza w sytuacji gdy rower przejeżdża przez skrzyżowanie. Odblaski powinny stanowić część wyposażenia nie tylko osób dorosłych, ale i najmłodszych, którzy jako formę rozrywki chętnie wybierają jazdę na rowerze.

Gdzie kupić odblaski dla rowerzystów?

W sklepie Rowerek.pl, oferującym części i akcesoria rowerowe, znaleźć można różne rodzaje odblasków, zwiększających widoczność kolarzy na drodze. W asortymencie dostępne są m.in. odblaski na koła rowerowe, jak i elementy montowane na pedałach czy odblaskowe opaski. Zakupu można dokonać zarówno za pośrednictwem strony internetowej, jak i w placówce stacjonarnej, zlokalizowanej w Zielonej Górze. Oferta Rowerek.pl obejmuje komponenty wytwarzane przez znane marki, zajmujące się produkcją elementów wyposażenia rowerów. Wszystkie części i akcesoria wyróżniają się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości, dzięki czemu cieszą się dużą popularnością wśród fanów kolarstwa.


Zobacz również:

Pozycjonowanie

pixel