Infolinia: 796 935 555

Przerzutki tylne 9 rzędowe

( ilość produktów: 10 )

Przerzutki rowerowe tylne są komponentem o bardzo dużym znaczeniu dla jakości i efektywności funkcjonowania roweru oraz komfortu podróżowania na nim. Stanowią one nieodzowną część układu napędowego i to między innymi za ich przyczyną jednoślad może się przemieszczać wskutek pedałowania.

 

Przerzutki tylne – co warto o nich wiedzieć?

 

Dla prawdziwych pasjonatów jazdy na rowerze ważne jest nie tylko to, aby czerpać jak najwięcej przyjemności z podróżowania na swoim pojeździe, ale też to, by jak najlepiej go poznać. Dzięki temu jest się w stanie wykonać samodzielnie bardzo wiele drobnych napraw i wyregulować sprzęt tak, aby jak najlepiej odpowiadał on naszym upodobaniom oraz potrzebom. Jeśli chodzi o tylne przerzutki, to do lepszego zrozumienia zasad ich funkcjonowania z pewnością przydatne okaże się poznanie ich budowy. Oczywiście poszczególne modele mogą bardzo różnić się między sobą, jednak podstawowe elementy konstrukcyjne pozostają niezmienne. Standardowo przerzutki tylne składają się z korpusu przerzutki, kółka prowadzącego, wózka, kółka napinającego, śruby mocującej linkę, śruby B, śruby H i L oraz śruby mocującej, nie należy zapominać o śrubie baryłkowej, która pozwala ustawić odpowiednią indeksacje przerzutki, tak aby wszystkie przełożenia pracowały bezbłędnie.

 

Regulacja przerzutki tylnej – kilka wskazówek

 

Aby przerzutki tylne mogły działać sprawnie i zapewniać płynną zmianę przełożeń, muszą być odpowiednio wyregulowane. Nieomylnym sygnałem, że najwyższy czas dokonać tej operacji jest to, że podczas jazdy i zmiany przełożeń słychać nieprzyjemne dźwięki, albo że łańcuch przeskakuje po kasecie bądź z niej spada. Do regulacji tylnej przerzutki wcale nie trzeba skomplikowanych narzędzi. Wystarczy śrubokręt krzyżakowy i klucz imbusowy. Warto zacząć od przesmarowana linki, sprawdzenia stanu pancerzy oraz skontrolowania sprawności haka. Samą regulację rozpoczyna się od zrzucenia łańcucha na najmniejszą zębatkę z tyłu. Następnie należy poluzować śrubę mocującą linkę i ustawić kółka przerzutki tak, by znajdowały się na jednej linii z najmniejszą zębatką. Kolejnym krokiem jest zakręcenie korbami roweru i doprowadzenie do ustawienia łańcucha na najmniejszej zębatce. Potem pozostaje sprawdzić, czy wszystkie przełożenia funkcjonują jak należy.

Przerzutki tylne 9 rzędowe w ofercie sklepu Rowerek.pl

Gdy zajdzie konieczność wymiany opisywanych tu komponentów na nowe, warto zdecydować się na produkty uznanych marek. Godna polecenia jest z pewnością przerzutka tylna 9 rzędowa Shimano. Duży wybór tego rodzaju części oferuje sklep Rowerek.pl.


Być może zainteresują Cię także:

Pozycjonowanie

pixel