Infolinia: 796 935 555
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Przerzutki przednie 3x9

( ilość produktów: 3 )

Przednia przerzutka to jeden z najważniejszych elementów budowy roweru. Nazywa się ją również przekładnią rowerową. Służy ona do zmiany przełożeń na zębatkach mechanizmu korbowego. Przerzutki przednie są odpowiedzialne również za sam komfort jazdy oraz zmiany biegów – dlatego tak ważna jest płynność ich działania. Przerzutka przednia 3x9 – jak sama nazwa mówi – dedykowana jest do obsługi napędów rowerowych 3x9. Najczęściej montowane są one w rowerach trekkingowych oraz górskich. Największą popularnością wśród miłośników jednośladów cieszą się m.in. przerzutki przednie Shimano 3x9.

Ustawienie przedniej przerzutki 3x9

Regulowanie przedniej przerzutki wbrew pozorom nie jest trudnym zadaniem. Do jej ustawienia niezbędne są jedynie dwa narzędzia – śrubokręt krzyżakowy oraz klucz imbusowy 5 mm. Jeżeli istnieje taka możliwość, warto skorzystać również ze stojaka na rowery – znacząco ułatwia on wykonywanie tej czynności. Chcąc ustawić przerzutkę przednią 3x9 należy sprawdzić, jaki ma ona rodzaj mocowania. Jeżeli ułożenie jest odpowiednie, prowadnica łańcucha znajduje się 2-3 mm nad dużą zębatką na korbie – równolegle zarówno do niej, jak i do łańcucha. Następnie wystarczy przejść do regulacji zakresów przerzutki – dolnego i górnego. Po wszystkim należy upewnić się również, czy po regulacji biegi działają płynnie. To naprawdę proste!


Przerzutka przednia Shimano 3x9 w asortymencie Rowerek.pl

W ofercie sklepu internetowego Rowerek.pl oraz w jego siedzibie w Zielonej Górze znajdują się przerzutki przednie 3x9 pochodzące od cenionego w branży rowerowej producenta – Shimano. Przerzutka Shimano Alivio FD-M3100-M dedykowana jest miłośnikom jazdy w terenie – Trail czy XC. To zasługa wyjątkowo szerokiego zakresu z trzytarczowym mechanizmem korbowym 40–30–22T. Dzięki technologii Side Swing, przerzutka pracuje płynniej, a zmiana przełożeń i prowadzenie linki jest jeszcze łatwiejsze. Mocowana jest ona do rowerów w systemie na obejmę 34.9 mm. Inna przerzutka producenta, dostępna w asortymencie Rowerek.pl, również bardzo zadowala swoją jakością. To przerzutka przednia Shimano 3x9 FD-M2000, współpracująca z Hyperdrive oraz DUAL SIS. Jest ona przeznaczona dla rowerzystów, którzy preferują sportową jazdę w trudniejszych terenach. Dzięki konstrukcji wózka, można doprowadzić do niego linkę od góry i od dołu ramy. W zestawie z przerzutką dołączone są również obejmy redukcyjne. Pozwalają one na montowanie do rur w ramie o średnicach 34,9 mm, 31,8 mm i 28,6 mm.


Zobacz podobne produkty:

Pozycjonowanie

pixel